Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podgrzewana przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

a czy przednia szyba "nagrzewa się" tak samo szybko jak tylna :) kiedy tylna jest zaparowana kilka chwil i widać jak para ładnie schodzi, w przypadku przedniej mam wrażenie, ze dzieje się to o wiele wolniej, zaczyna grzać od środka i może w 2-3 miejscach...nie powinna się nagrzewać tak samo równomiernie jak z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sceniku po ok. 20 sekundach widać schodzącą parę, po ok. 1 minucie szyba jest "odparowana" (na całej powierzchni, nie licząc boków po ok 10 cm, gdzie nie ma spiralek grzewczych). Obroty silnika wyraźnie podwyższają się po włączeniu grzania - komputer podwyższa obroty ze względu na duże zapotrzebowanie na energię. Szyba włączana jest oddzielnym włącznikiem, zespolonym z włacznikiem grzania szyby tylnej - w wersjach bez grzania szyby przedniej jest tam zaślepka.

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak, włączam podgrzewanie przedniej szyby (zapala się kontrolka, słychać przekaźnik, po 4 min się wyłącza) ale niestety grzeje może z 10 drucików. Przeczyściłem kostkę na środku szyby, jedną i drugą masę i nic (masy oryginalnie przykręcone do karoserii) Może podłączyć je bezpośrednio do akumulatora :) gdzie jeszcze szukać przyczyny ;)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety cała szyba nie grzeje. Są dwa kawałki od strony kierowcy, przerwa i potem chyba znowu dwa od pasażera, a to niestety na wiele mi się nie zdaje, bo wielki kawałek na środku nie działa i tak czy inaczej podgrzewania praktycznie nie włączam, a szkoda, bo jest to świetna rzecz na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakaś przyczyna musi być...czyżby był przerwany gdzieś "obwód" na szybie :)

Los_Dawidos masę od szyby masz do aku podłączoną czy gdzie ;)

Szczerze mówiąc nie wiem, było lato więc nie interesowało mnie to specjalnie, bo i tak nie używałem, postaram się znaleźć chwilę i zobaczyć jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!