Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupilem Megane 1.6e z 1996.

Mam problem ze wskazaniami temperatury cieczy chłodzącej.

W tym przypadku wskazówka opadła do prawdopodobnej temperatury, zazwyczaj opada na sam dół, gaśnie podswietlanie, wskazówka raz coś pokazuje, innym razem 30km się nawet nie podniesie. Czujnik temperatury wymieniłem na nowy ale nic się nie zmieniło. Wentylator włącza się normalnie. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, gdybyś najpierw pomyślał, to prawdopodobnie doszedłbyś do wniosku (a przynajmniej ja bym tak zrobił), że najpierw trzeba sprawdzić połączenia czujnika z ze wskaźnikiem na desce. Jeżeli w górne położenie wskazówki określa zimny lub wyłączony silnik, to opisane objawy wskazywałyby na występującą przejściową przerwę w obwodzie czujnika. Najczęściej to może być we wtyczce lub przerwana żyła w izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika nie wymieniłem ja tylko niestety mechanik był taki sprytny, jedyne co wiem to to, że dolna pozycja wskazówki powinna oznaczać gotujący się silnik. Sprawdzę kable.

Edytowane przez Draco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się nie czyta instrukcji do auta. Nie masz to sobie ściągnij i poczytaj co oznacza jak wskazówka temp. leci w górę przy rozruchu. Przypominam, że to Megane I PhI.

Wszystko masz dobrze i tak ma być.

PS

Wszystkich, którzy wiedzą o co chodzi proszę o nie podpowiadanie.

To jest wyjaśnione w kilku miejscach na forum, wystarczy użyć <szukaj>

Zasadniczo temat powinienem wygasić, ale zostawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!