Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

reflektory soczewkowe do Megane 96-99


Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro wypatrzyłem przednie zintegrowane kierunkowskazem reflektory soczewkowe ze światłem postoju - angel eyes do Meganek I-szej generacji. Czy ktoś miał to już w rękach??? jestem ciekaw jaka jest jakość tych świateł??? czy są ze szkła czy też z tworzywa??? Może ktoś może powiedzieć o nich coś?

http://moto.allegro.pl/item164681686_lampy...eyes_chrom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda ale z tego co słyszałem, to tak jak janksz pisze, w nocy kiepsko się jeździ z tymi reflektorami. Osobiście kiedyś przeszedł mi przez myśl zakup tych reflektorów ale cena i opinie skutecznie mnie od tego odwiodły.

Zawsze możesz kupić, założyć i podzielić się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że komplet kosztuje ok 700 zł. więc gdyby mi to wisiało to bym nie pytał tylko bym już kupił. Wydawało mi się, że właśnie dzięki soczewkom światło będzie mocniejsze ... ciekawa sprawa, bo jeżeli światło jest gorsze to nie zrekompensuje mi tego odrobina szpanu. Własnie przekonanie, że światło jest mocniejsze skłoniło mnie do zastanawiania się na tymi reflektorami....

Może ktoś jeszcze coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie trzeba napisac do tego DrNO...

 

tymczasm potwierdzam opinie ze to prawie nie swieci... ale moze rozwiazaniem sa te zarowki "ksenonowe" tez do kupenia na allegro z dolaczonymi przetwornicami. ale to juz jest kolejne 400zl(???) czy cos w tym stylu... :/ ogolnie fajny bajer z tymi swiatlami ale tylko dla street racer'ow co nie wyjezdzaja na drogi bez oswietlenia gornego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNo.

Szkoda, że to tak nie świeci jak myślałem...a myślałem, że skoro są soczewki to blenduje mocniej niz tradycyjna lampa. No cóż pozory mogą mylić. Napaliłem sie na to jak szczerbaty na suchary właśnie ze względu na lepszy strumień światła a tu zanim idea dojżała już umarła.

Może kupno przetwornika + żar.Xenon rozwiązało by sprawę, ale skolei nie wiadomo czy oprawa by wytrzymała temperaturę. Pomijam już sprawę wykonania dodatkowo instalacji spryskiwacza świateł co przy xenonach jest niezbędne. Suma sumarum - 700 + 400+ koszty instalacji spryskiwacza... nie jestem aż tak napalony.

W sumie cała sprawa zatem ogranicza się do szpanu - ładne te angel eyes + soczewki ale nie praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn... z tymi "ksenonami" z alledrogo to nie wiem dokonca jak jest prawnie :) ale sadze, ze mocniejsze swiatlo z takiej zarowy + slabsze przez reflektor = standardowe oswietlenie drogi w megi. wiec policmajstrzy moze by sie nie przyczepili. w koncu takie rzeczy (reflektory) musza miec atest przed produkcja. w takim wypadku mozna by olac spryskiwacze i autopoziomowanie :mrgreen: koszty jednak zostaja :/

 

a co do tych "ksenonow" to chodzi mi o taki zestaw: LINK

tyle ze cena zabojcza... :]

 

przeszukaj ten dzial forum, juz byly rozmowy o xenonach i tego typu zabawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... ale mowie ze olac z tego wzgledu ze "angel_eyes"+"hid_prawie_ksenon" dalo by taka moc swiatla jak zwykle klosze ze "zwyklymi" zarowkami. ladujesz w punkcie wyjscia jesli chodzi o moc swietlenia drogi wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że taki zabieg wyrówna moc oświetlenia, ale jak dla mnie to nie za taką cenę. W sumie inwestować w nowe oświetlenie ...powiedzmy w przybliżeniu 15 % wartości samochodu - to dla mnie troche za drogo.

DrNo z tego co słyszałem Xenonowych żarówek nie można założyć do każdego klosza. Dokładnie się nie orientuję, ale słyszałem, że wysoka temp. pracy może powodować zadymianie luster lub też matowienie niektórych reflektorów. Nie wszystkie bowiem są szklane. Także słyszałem, że instalacja do spryskiwaczy jest niezbędna, gdyż klosz musi być czysty aby nie podnosić temp. reflektora. Może ktoś kto się bardziej zna na tym mógłby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego. Poczytaj.

 

Światło ksenonowe w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami ma dwie zasadnicze zalety : z jednej strony żarówka ksenonowa daje więcej niż dwa razy światła niż nowoczesna żarówka H7, zużywając przy tym dwie trzecie energii, z drugiej strony dysponuje barwą światła zbliżoną do barwy światła dziennego. W wyniku nadwyżki światła droga zostaje jaśniej i szerzej oświetlona. Wpływa to w istotny sposób na komfort jazdy i aktywne bezpieczeństwo.

 

Czy można wymienić żarówkę w reflektorze halogenowym (z żarówką halogenową np. H4) na żarówkę ksenonową?

 

Nie. Reflektor ksenonowy, to nie tylko żarówka ksenonowa. To przede wszystkim elektroniczne urządzenie sterujące bez którego reflektor nie będzie działał.

 

Czy każdy kierowca może mieć reflektory ksenonowe?

 

I tak i nie. Są trzy drogi, dzięki którym można mieć w swoim aucie reflektory ksenonowe. Pierwsza – zakup auta z fabrycznie zamontowanymi reflektorami ksenonowymi (np. Opla Omegi, Hondy Accord, VW Passata). Druga – zamiana fabrycznych reflektorów halogenowych na reflektory ksenonowe. UWAGA! Tylko do wybranych modeli aut, do których Hella oferuje SPECJALNE zestawy montażowe (np. VW Golf, Ford Focus, Mercedes klasy E, BMW “piątka”, Audi A3). Oferta ta jest stale poszerzana. Nie można kupić auta z reflektorami halogenowymi i zamontować reflektora ksenonowego, który nie jest specjalnym zestawem akcesoryjnym, gdyż fabryczna instalacja samochodu nie jest do tego przystosowana (dotyczy to np. VW Passata)! Trzecia – montaż dodatkowych, ksenonowych reflektorów dalekosiężnych. Szeroka gama takich reflektorów oznacza, że praktycznie każdy kierowca może je kupić. Najmniejszy na rynku reflektor dodatkowy, to DE XENON, który można wmontować w zderzak.

 

Dlaczego reflektory ksenonowe są takie drogie?

 

Głównym powodem jest stosowanie zaawansowanej technologicznie elektroniki, która „podraża” koszt reflektorów. Dotyczy to zarówno zapłonnika, jak również urządzenia samopoziomującego reflektor (w przypadku świateł mijania). Z technicznego punktu widzenia reflektory ksenonowe wymagają urządzenia, które zmienia prąd stały w wymagany prąd zmienny i wytwarza napięcie 20 000 V wymagane do zapłonu gazu znajdującego się w żarówce.

 

Dlaczego do ksenonowych świateł mijania potrzebne jest urządzenie czyszczące klosz reflektora (”spryskiwacz”) ?

 

Bardzo jasne światło ksenonowe mogłoby stanowić ryzyko oślepienia jadących z przeciwka bez zastosowania dodatkowych środków, szczególnie wobec zmieniającego się obciążenia pojazdu (zmiana kąta padania) oraz zanieczyszczania klosza (defleksja strumienia świetlnego w obszar oślepiania). Przepisy homologacyjne biorą te uwarunkowania pod uwagę. Według ECE reflektory ksenonowe świateł mijania mogą być stosowane tylko wraz z automatycznym układem poziomowania reflektora oraz systemem oczyszczania klosza, uzależnionych od charakterystyki układu jezdnego pojazdu.

 

(maj 2001)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia reflektory ksenonowe wymagają urządzenia, które zmienia prąd stały w wymagany prąd zmienny i wytwarza napięcie 20 000 V wymagane do zapłonu gazu znajdującego się w żarówce.

 

Myślę, że o tym też czesto zapominamy. Żarówka ksenonowa to lampa wyładowcza i ten warunek musi być spełniony. Normalna instalacja do tego sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!