Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece - wymiana.


aloisy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co odpisać chyba tylko :)

Tak już szukałem - potrzebuje klucz dynamometryczny - dziś będę miał. Po za tym zważyć em (???), że czasami świece się nie włączają lub tylko na sekundę. To może oznaczać sterownik lub zwarte.

 

Dodano: 28 lis 2015 - 08:37

Niestety wszystkie plany w p..... jak to powiadał Siara w pewnym filmie. Do warsztatu byłem umówiony w piątek a klucza jak nie miałem tak nie mam. :( ehhh

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W specyfikacji mojego wykonywanego zawodu nie są potrzebne tego typu narzędzia - niestety. Dlatego takowym nie dysponuje. Ale plus za próbę podejścia do tematu.

 

Dodano: 09 gru 2015 - 10:18

Świece wymienione ale zrobiło się ciepło i nie wiem jak to się ma do zimnego startu.

Wiem natomiast, że jakiś problem jest. Dziś mimo lekkiego już zagrania silnika zaświeciły się świece. Mam wrażenie, że mógł uszkodzić się sterownik. Bardzo byłoby to niewskazane :) . Dziś jadę do kolegi mechanika, może jak znajdzie czas to zerknie do komputera. Może coś się zapisało?

Dodam, że za każdym razem jest jakiś błąd niskiego napięcia. Czy mógłby to być jakiś regulator?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik wody bo to grosze kosztuje. Zobaczymy bo zostały mi tylko kable. Na clip ie od renault wyszło mi jedynie błąd EGR (nie domyka się), ale to może rozwinę w nowym temacie.

Test sterownika przeszedł pomyślnie, więc w 100% można go wyeliminować. Jedyny błąd to EGR ale miałem wrażenie, że coś jest nie halo, bo auto delikatnie czasami tracił moc (w różnych momentach), więc na razie zobaczymy po weekendzie co zmiana czujnika wniosła do sprawności odpalania w niskich temperaturach.

Dodam, że auto jest garażowane.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Borykałem się z podobnym problemem. Diagnostyka, itp nic nie wskazywała. U mnie okazało się, że rozrusznik za wolno kręci i silnik nie zapala, bo akumulator nie daje dość prądu. Po regeneracji rozrusznika Renia pali bez problemu a rozrusznik kręci jak szalony.

Pozdrawiam

PS.

Coś podobno się przy spawuje w rozruszniku i bardzo obciąża akumulator (sam bez potrzeby zmieniałem na nowy).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I niestety, pierwszy zimny dzień i znów problem ze świecami. Sterownik nie chciał się włączyć. Pod komputerem pstryka jak szalony a po przekręceniu kluczyka nic :(

 

Chłopaki - ja zaraz oszaleję z tym autem. Koszt naprawy aktualny to 300 a auto nadal nie chce odpalać na chłodzie. Zaproponowano mi wymianę sterownika, ale jak sterownik test przechodzi i załącza świece to chyba nie może być kopnięty - no tak na logikę.

Ale jak nie sterownik to co? Wszak świece załączyć się nie chcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować podmienić moduł na inny, żeby sprawdzić czy na pewno wszystko jest OK.

Jakie temperatury podają czujniki wody i powietrza do sterownika?

Podaj skąd jesteś, bo może wtedy będzie Ci można polecić jakiegoś dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zielonej Góry a co do komputera mam ograniczone możliwości - również finansowe. Nie będę oszukiwać że szukam scenica a to auto chce naprawić bo jest sprawne. Tylko ten defekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!