Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane sedan od Plichty 1.5dci


rstyl3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zastanawiam się nad zakupem meganki 1.5dci 105 KM od Plichty z gwarancją.

Kwestia, która mnie intryguje to przebieg powyżej 150 000 km, który teoretycznie (wedle regulaminu) wyklucza go z gwarancji.

Mimo tego zarówno na stronie, jak i w ogłoszeniu na otomoto informacja o niej widnieje. Chwyt marketingowy czy po prostu kwestia tego, że to renault?

 

Ogłoszenie znajdziecie tutaj.

 

Podoba mi się wyposażenie auta, bo w rozważanym przeze mnie clio III 1.2 w podobnym budżecie występuje mega bieda.

Tutaj samochód teoretycznie w bardzo dobrym stanie i od zaufanego sprzedawcy (opinie ludzi na temat aut używanych od Plichty są bardzo przyzwoite).

 

Martwi mnie jednak silnik 1.5 dci - w przypadku gwarancji obawy się nieco zmniejszają, bo w ciągu tych 3 miesięcy zrobię spokojnie 15 000 - 20 000 km także pewnie coś zostanie już wymienione, a jak nie to.. no trudno, przeżyję. :)

 

Dodam, że auto jest mi potrzebne na gwałt i prawdopodobnie zostanie wymienione w ciągu 6 - 12 miesięcy na coś nowszego.

Czytałem już co nieco na temat problemów ze sprzedażą auta i domyślam się, że jak będę właścicielem przez zaledwie kilka miesięcy to już w ogóle będzie katastrofa. Liczę jednak, że uda mi się go z niewielką stratą (rzędu 3-4 tysięcy) zostawić u takiego Plichty przy zakupie nowszego auta. Czy się nie przeliczę? Nie wiem, najwyżej zostawię je narzeczonej...

 

Będę wdzięczny jeśli powiecie coś na temat sensowności tej oferty, bo sprawa jest dość pilna i pewnie około 12 będę oglądał autko.

Edytowane przez rstyl3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie silniki dCi zostały poprawione po 2005 roku w stosunku do tych z pierwszych lat. Aczkolwiek nie zwalnia to z zachowania odpowiedniej czujności. Wszystko zależy jak silnik był traktowany, czy olej był wymieniany co 15 tyś, oby nie co 30 tyś km...itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że do dealerów często wstawia się największe paździerze - bo ludzie myślą "e tam, u dealera to nie komis, tu nie lecą w wuja" ;) Więc polecam dokładnie sprawdzić auto i miernikiem dookoła obskoczyć.

 

Edit - a jak potrzebujesz coś na gwałt to najlepiej kup coś po taniości żeby tylko jeździło - takie coś potem oddasz z najmniejszą stratą. Chyba że potrzebujesz komfortu, wyposażenia itp...

Auta typu Clio 2 ph 1 można za 3/4 tysiące już kupić, polifty za 5/6. Pojeździć tym 6 miesięcy i sprzedać taniej. A Meganki tracą na wartości w oczach niestety.

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!