Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ziolo, gdzie zmieniałeś opony?

Ja po zmianie opon w wulkanizacji u Ziejewskiego miałem to samo. :shock:

Ściągało mnie na praw właśnie w taki sposób jak Ty opisałeś, po przełożeniu opon z lewa na prawo ściągało na lewo.

Przełożyłem przód na tył, tył na przód i ideał.

Nic nie ściąga, jeździ prościutko. :P :P :P

Spróbuj - nic nie kosztuje, tylko trochę czasu i chłodne piwko :P

Edit:

Dodam że opony po 1 sezonie, nie jakieś złochane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oponki mam nowe, felgi też. Opony zakładałem i wyważałem u Mańka na ul. Zawichojskiej. Przełożenie przodu na tył a tyłu na przód pomogło lecz mało. Pojadę jeszcze raz wyważyć koła ale do innej wulkanizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Drodzy koledzy wracam do tematu ściągania. Do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem swojego problemu ze ściąganiem w prawą stronę. Ostatnio założyłem na przód koła od Scenika szwagra. To samo. Ale co ciekawe po założeniu moich przednich kół do jego Scenika auto prowadziło się prosto. Założyłem spowrotem do mojej Megi i znów ściąga w prawo. Powiem krótko: cuda na kiju :!: co mam z tym zrobić?

I czy ktoś może wie jak sprawdzić czy tylna belka nie jest przypadkiem krzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie na kratownicy

 

a co to takiego??

 

Byłem dziś u jakiegoś magika. Polecił mi go znajomy. Obejrzał auto dookoła (koła) przejechał się i stwierdził że ściąganie to nie wina przodu lecz tyłu. Usłyszałem takie coś jak "korektor geometrii tylnego zawieszenia/tylnej belki" ale nie podał mi żadnych szczegółów. Usłyszałem że może to bez problemu naprawić i Megi znów będzie jeździła idealnie prosto.

Mam podstawić auto w poniedziałek rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto też ściąga w prawą stronę. Wystarczy, że na moment puszczę kierownice, a auto powoli zjeżdźa na prawą. Wydaje mi się, że jest to wina kół, a dokładniej jednej felgi, być może jest krzywa, bo po przełożeniu prawego koła na lewą stronę auto zaczęło uciekać w lewą, więc albo jest to wina felgi, albo opony. Cóż..narazie jakoś z tym jeżdźę, a na zimę zakupię jakiś komplet zimowych opon wraz ze stalowymi felgami i wtedy powinno wyjść na jaw, czy jest to faktycznie przyczyna kół, czy czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to nie koła. Jak już napisałem wyżej zamieniałem koła na różny sposób, zakładałem też koła od innego auto i nadal to samo.

 

jagu tylne prawe koło delikatnie hamuje ale na tyle że nie powinno to mieć wpływu a przynajmniej nie takiego dużego. Mówił gość wyraźnie o belce a nie o hamulcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagu, korektor geometrii tylnego zawieszenia, to właśnie wspomniana przeze mnie kratownica auto jest "łapane" na stałe w punktach konstrukcyjnych do owej kraty a na podstawie położenia tych punktów, ustawia się geometrię tylnego zawieszenia robi się to przy samochodach z zawieszeniem na belce jak w megane, kiedy samochód ma tył zawieszenie ustawialne tak samo jak przód nie wykonuje się regulacji metodą na kratkę.

ziolo, jeśli ta krata zda egzamin nie zapomnij o ustawieniu przodu zbieżności

a propos Koledze ZIOŁO wychodzą teraz jazdy na ręcznym boczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładac nowego tematu to napisze jeszcze w tym. Zauważyłem, że gdy hamuję i puszczę kierownicę to ściąga mnie w lewą stronę. To chyba nie jest normalne zjawisko.. Teraz zastanawiam się co to może być, czy któreś koło bardziej przyhamowuje, czy coś innego. Dodam, że napewno to nie jest zbieżność, bo po wymianie sworzni wahacza miałem ustawianą w stacji diagnostycznej. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!