Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wtrysk błąd DF 055


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeżeli nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Sprawa wygląda następująco. Kilka tygodni temu wymieniłem świece zapłonowe gdyż po zakupie tego nie zrobiłem a zaczęły pojawiać się problemy z wolnymi obrotami. O ile z falowaniem obrotów sobie poradziłem, to moją uwagę przykuła czwarta świeca od rozrządu. Na jej zewnętrznej elektrodzie osadził się dosyć spory taki jakby ceramiczny spiek. Wczoraj postanowiłem skontrolować nowe świece i okazuje się, że nowa świeca na tym samym cylindrze ma czarny nalot na zewnętrznej elektrodzie. W związku z tym, że mam dwie Renie to postanowiłem zaopatrzyć się w Maxiecu i po podpięciu oprócz kilku błędów, które się pokazały jeden jest niepokojący. Jest to błąd DF 055 "uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1-Cylinder 4". Dzwoniłem do Maxi, gdzie powiedziano mi aby sprawdzić ten konkretny wtrysk. Czy miał ktoś kiedyś podobny problem i jak najłatwiej zdiagnozować poprawność działania tego wtryskiwacz?

Dodam jeszcze że chodzi mi o Megane 2 z silnikiem 1,4 98 konnym

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedyny sposób, to jedynie podmiana na inny.

Pamiętaj, że w Renaulcie cylindry liczy się od skrzyni biegów, a nie od rozrządu.

Jeśli dobrze pamiętam, to wtryskiwacze w 1,4 16V i 1,6 16V są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że w sylwestra pozamieniałem wtryskiwacze miejscami tzn.4 na 1 i 2 na 3. Sprawdziłem ich działanie oraz pomierzyłem opór który na każdym wyniósł tyle samo 14,7. Po zmianie i tak maxiecu wyświetla taki sam błąd czyli 4 cylinder. Silnik pracuje równo więc nie wiem czy na pewno jest problem z tym wtryskiwaczem. Czy jest możliwe uszkodzenie wiązki i jak to sprawdzić? Ewentualnie może ktoś ma jakąś inną podpowiedź?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku może być wiązka.

Zamień ze sobą miejscami cewki 4 z 3 oraz 1 z 2.

Bo ten błąd jest czasem powodowany przez nieprawidłowe spalanie.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,sprawdzę i to.Zamieniłem cewki a właściwie podmieniłem z drugiej renówki .Żona pojechała do pracy więc jutro sprawdzę czy coś się zmieniło.

 

Dodano: 08 sty 2016 - 12:11

No i są jakieś zmiany.Teraz jest ten sam problem ale tylko z wtryskiwaczem trzeciego cylindra i na wszystkich cewkach występują błędy.Silnik mimo wszystko pracuje poprawnie,nie zużywa więcej paliwa więc o co chodzi?

Edytowane przez enczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!