Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II 1.9 DCI Problem wysokie ob


marcin_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;-)

-mam duzy problem z którym mechanicy nie mogą sobie poradzić a ja jestem już bardzo poddenerwowany że naprawa trwa ponad miesiąc.

-Otóż samochód (1.9 DCI -2003 Grantoure) po wystartowaniu silnika wskakuje na wysokie obroty, i brak mu mocy pod czas jazdy - silnik 120KM, podobno gazy na wylocie na rurze wydechowej są gorące, wtryski podają odpowiednia ilość paliwa - sprawdzono na komputerze.

-Mechanicy twierdzą że może to wtryski . . . i każą mi przywieź nowe lub używane do sprawdzenia :shock:

-Gdzie tkwi problem? czy może macie jakieś pomysły? bardzo byłbym wdzięczny za każdą radę.

Dodam jeszcze, że wymieniłem silnik który był zatarty z powodu awari Turbo, turbina wyciągła olej i zatarła silnik- turbina zregenerowana

renault_megane_grandtour_1.5_dci_dynamique_2007_01_s.jpg

Kolego miły, z tą czcionką nr18 to lekka przesada. Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to, sprawdzili ... nie wiem mechanik teraz probuje przestawic o jeden zabek pasek rozrzadu

-objawy sa nastepujace: silnik nie ma nadal mocy i podczas przyspieszania w pewnym momencie jak by była ale pozniej jak sie przyspieszy lub zwolni to jest to samo.

-wina turbiny tez została wykluczona

-wtrysków również bo przełożyli z laguny II i bylo to samo (choć może może ale to tylko moja opinia laika sterownik podawania paliwa może podawać za dużo lub za mało) silnik jest teraz mocniejszy z 115 na 130 może to jest wina

-jeszcze ktoś inny mi podpowiadał że to jest coś wspólnego z układem chodzącym ...

macie jakieś pomysły?

-silnik zostal wymieniony jak juz wczesniej wspomniałem: renault megane II 1.9 DCI 115KM z 2003 na silnik renaulta scenic II 1.9 DCI 130KM z 2006.

Na forum można pisać z polskim znakami - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!