Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I 2001 1.9dci świsty przy przyśpiesza


Hubert30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno megi 2001r 1.9dci 157tys km niepokoi mnie jedno. Przy przyśpieszaniu powyżej 2000obr słychać syczenie, nie kopci,nie bierze oleju, gdzie szukać przyczyny?turbina?intercoler? a może coś jeszcze?

Dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź szczelność kanałów do ale przede wszystkim za turbem, od początku do końca. Jeżeli wszystko szczelne to suszarka nadaje się do regeneracji (łopatki trą o obudowe i stąd świst). Jeżeli rzeczywiście nie bierze oleju (w co przy gwizdaniu nie wierze z uwagi na luz na ośce) to na 99% dziura w dolocie. Szukaj pękniętej rurki dolotu lub złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, chcesz powiedzieć,że nie powinna świstać?

 

[ Dodano: 2008-04-07, 22:51 ]

Turbosprężarkę zawsze słychać. Inną rzeczą jest, że mała turbina będzie zagłuszana przez duży hałasujący silnik. Natomiast przy większych turbosprężarkach słychać ich charakterystyczny gwizd przy wyższych obrotach (właściwie jest to gwizd powietrza zasysanego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Kupiłem niedawno megi 2001r 1.9dci 157tys km niepokoi mnie jedno. Przy przyśpieszaniu powyżej 2000obr słychać syczenie, nie kopci,nie bierze oleju, gdzie szukać przyczyny?turbina?intercoler? a może coś jeszcze?

Dziekuje za podpowiedzi

 

Witam!

Czy znalazłeś przyczynę syczenia, mam ten sam problem i nie bardzo wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeździłem już wcześniej t.dieselami (fiat, vw) i tam turbina wyraźnie gwizdała, a w moim scenicu słyszę wyraźne syczenie. Po raz pierwszy mam auto typu van i może ma na to wpływ umiejscowienie silnika bliżej niż w innych pojazdach? Nie wiem, dlatego wolałem zapytać na forum bo nie daje mi to spokoju.

 

 

 

I już zrobione, świst wydobywał się ze środkowego tłumika, który został uszkodzony i przytkany przez resztki katalizatora. Po wyczyszczeniu katalizatora i wymianie tłumika jest cichutko, a i okazało się, że auto jest mocniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!