Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

reduktor regeneracja


kocuper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o informacje, ile powinna wytrzymać membrana w reduktorze, w instalacji sekwencyjnej. Średnio co jaki przebieg wymienialiście membrany. Mam instalacje Tartarini i zastanawiam się na regeneracją lub wymianą np: na inny reduktor. Obecnie mam przejechane ok. 80 tyś km. Przełączanie odbywa sie przy 35C oraz/lub 1600 obrotów (myślę, że nie katowałem za bardzo membrany). Objawy wskazują chyba, że nadszedł już czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy są takie:

- zaraz po przełączeniu nierówno pracuje, ale delikatnie. Po chwili się uspokaja i jest dobrze.

- czasami czuje gaz. Wymieniłem gumowe przewody (stare sparciały) od reduktora do listwy. Było dobrze ale czasami znowu czuje zapach gazu (nowe to semperit).

- więcej pali. Mieściłem się w 10, a teraz jest 11. Jeżdżę głównie trasa max. 130, więcej się nie da drogi kiepskie.

- trochę z dynamiką kiepsko. Ma problemy "spod świateł".

Ten wózek jest cięższy od laguny. Powyższe objawy pojawiły się po przejechaniu ok. 70 tyś km. Gaz jest głównie Lotos czasami Shell. Wnioski o zużytej membranie, są z poprzedniego auta. Tam miałem II generacje i przed wymianą zrobiłem na membranie 90 tys km. Po wymianie wszystko ustało. Dokumentacja serwisowa z Tartarnini " mówi o wymianie membrany już po 40 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu, podjechałbym najpierw na kalibrację instalacji i wymiana filtrów.

W reduktorze IVgen głównie pracuje sprężyna utrzymująca stałe ciśnienie. To nie IIgen gdzie druga membrana dawkowała gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, generalnie jak byłem ostatnio z megi u gazownika na korektach mapy, to przylazł facet z pytaniem o wymiane membrany.

Oto co usłyszał (i ja usłyszałem :P ):

Jeżeli reduktor ma przejechane wiecej niż 80tys to lepiej wymienić reduktor niż membrane - bo po wymianie membrany może sie okazać że będzie jeszcze gorzej bo nie będzie "smieci" które uszczelniały starą membrane - wiec gwarancji nie da. A na nowy reduktor 2 lata.

Tak usłyszałem i mam nadzieje że nic nie przekręciłem.

pozdrawiam

PS. AD post Lewego - niestety nie wiem czy ta wypowiedź dotyczyła instalacji IV gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wymieniłem reduktor ale mam gaz II generacji....przejechałem na nim ponad 100 tysi i gazownik mi powiedział, że owszem można zregenerować ale po jakimś czasie znowu przyjadę bo mogą być problemy...koszt nowego łącznie z wymianą 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko pięknie i ładnie, ale nie wierze że nikt nie naprawiał reduktora w sekwencji.

Lewy, To, że trzeba filtry wymienić to jest pewne, co do kalibracji to instalator może mieć obiekcje ze względu na przebieg. Mogę się upierać, lecz obawiam się że moje zdanie będzie odmienne niż instalatora - konflikt murowany. Nie mam klucza do oprogramowania i jestem uziemiony, no chyba ktoś ma na zbyciu Eutron SmartKey (to se zrobię mam wsad). Bez tego key'a nie zrobię kalibracji, mogę tylko "czytać".Piok, wymiana na nowy to trochę za drogo wyjdzie, instalacja nie należała do tanich. Tak czy inaczej jadę pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spotkałem się z opinią gaziarza, że lepij wymienić reduktor niż go regenerować i w zasadzie zgadzam się z nią. W polonezie po 80tys.km guma membrany na wysokim ciśnieniu była zdrewniała. Po wymianie membrany i wyczyszczeniu komór reduktora z nagaru, trzy razy go rozbierałem i ustawiałem dziwigienki na niskim ciśnieniu zanim dostałem stabilne wolne obroty. Obecnie na sekwencji w megance mam przejechane 70tys.km. W corolli po 52tys.km w serwisie wymienili membrane, ale uważam że nie potrzebnie bo problem został. To czy reduktor przy instalacji sekwencyjnej siada można łatwo sprawdzić. Wpiąć manometr w przewód po reduktorze (faza lotna) i przez parę dni obserwować ciśnienie - powinno być stabilne. Po gwałtownym dodaniu gazu powinno nieznacznie spaść i szybko wrócić do porzedniej wartości. Jeżeli przysiad ciśnienia jest duży i stosunkowo wolno się podnosi lub ciśnienie przez te pare dni jest niestabilne (jednakowe) to znaczy że reduktor niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, kalibracja to rzecz najnormalniejsza w swiecie. Nie wiem dlaczego gaziarz nie miałby jej zrobić. Trwa to chwilę a Ty za to płacisz, więc w czym problem?

Jesli chodzi o tartarini to jednak na naszym rynku, produkt nieco niszowy. Klucza raczej nikt Ci nie udostępni.

Wymiana reduktora to prosta robota. Jesli jest dobry dostęp to trwa to chwilę. Osobiście wymieniałem juz ze dwa razy, w tym raz na inny typ, więc dochodziło kilka przeróbek.

Gaziarz woli wymienić cały reduktor niż samą membranę bo przy mniejszym nakładzie pracy ma wiekszy zarobek. Dodatkowo daje gwarancję na nowy sprzęt a nie na własna robotę jak przy regeneracji, wiec jest bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!