Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło czasem nie cofa


Piwniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej forumowicze,

 

mam w swojej megance taki problem:

Ostatnio po 1,5h jazdy w trasie, podczas parkowania (wsteczny) sprzęgło się nie odbiło i zostało wciśnięte.

O dziwo pomimo tego, że tam zostało, auto chciało jechać dalej (czyli bieg powoli wchodził, ale że hamowałem to auto się zadusiło i zgasło).

Gdy sprzęgło nie wraca, bardzo ciężko jest wybić bieg, o wiele ciężej niż normalnie (podczas jazdy jest to bezproblemowe).

Podobnie, podczas gdy sprzęgło jest wciśnięte, nie da się wbić na żaden bieg z luzu.

Wcześniej miewałem sytuacje gdy ciężej było wbić jedynkę ale nie aż tak jak w tym momencie (pierwsze symptomy awarii?).

 

Po ręcznym odciągnięciu pedału na właściwą pozycję, wszystko działa znów ok.

Podczas jazdy na wyższych biegach (2-5), oraz wciskaniu sprzęgła tak do 3/4 (zamiast do końca)- wszystko działa ok.

 

Problem jest wiec wyjątkowo uciążliwy póki co przy parkowaniu ale wolałbym wiedzieć co się dzieje.

Mieliście może podobną sytuację? Możecie coś doradzić?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze dzisiaj brat sprawdzał poziom i było ok, ale sprawdze jutro jeszcze raz.

 

 

Z tego co czytam to najpewniej sprawa wyglada tak:

Pompa sprzęgła się zapowietrza.

Powodem zapowietrzenia są braki w płynie hamulcowym.

Aby wyeliminować problem należy wyeliminować wyciek płynu.

Płyn najczęściej wycieka w wysprzęgliku (jego wymiana to około 250 zł + 250 robocizny, bo trzeba rozebrać skrzynie biegów).

Istnieje możliwość, że płyn wycieka gdzie indziej- przetarty przewód.

W skrócie, należy znaleźć miejsce gdzie dochodzi do wycieku.

 

Dobrze rozumiem?

 

Teraz pytanie kluczowe, czy dam radę na tym coś jeszcze pojeździć? Czym to grozi?

Chciałbym zrobić dwa przejazdy po około 75km i zastanawiam się czy to wchodzi w grę.

 

PS

posiłkowałem się tym tematem:

http://megane.com.pl/topic/10376-awaria-sprzegla/

 

Dodano: 09 sty 2016 - 21:42

Zaciekawiła mnie wypowiedź:

 

Witam wszystkich.

Spotkał mnie podobny problem (M II 1,9dCi). Podczas jazdy pedał sprzęgła opadł do połowy, po pewnym czasie opadł prawie w podłogę ale biegi jeszcze wchodziły. Po kilku kilometrach klops. Pedał w podłodze, biegi nie wchodzą. Silnik wyłączyłem i włączyłem - bez poprawy. Kilka ruchów sprzęgłem, z podnoszeniem ręką - udaje się wrzucić drugi bieg. Taka jazda do jakiegoś pakingu w najbliższym mieście, bo nocka i trasa. I nagle przypomniała mi się sugestia mechanika z serwisu Renault, gdy spytałem o wyregulowanie sprzęgła w drugiej mojej Renówce (Clio III). Stwierdził, że jest regulowane przez komputer i tego nie można regulować ręcznie. Zatem wyłączyłem silnik, odpaliłem w trybie resetu komputera (czy jak to tam zwał), odczekałem dwie minuty, wyłączyłem - i rewelacja - spręgło działa jak należy. Wystartowałem, przejechałem jeszcze około 200 km, jeżdżę już drugi dzień po awarii i żadnych problemów. I teraz moje pytanie do osób z doświadczeniem. Czy rzeczywiście awaria spręgła była spowodowana błędem komputera, czy może to zbieg okoliczności i za chwilę spotka mnie to samo?

 

Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega uruchomienie pojazdu w tym trybie resetu?

Jak to zrobić?

 

 

link do tematu z którego zacytowałem wypowiedź:

http://megane.com.pl/topic/9575-pedal-sprzegla-wpadl-w-podloge/ #5

Edytowane przez Piwniczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem reset i auto jakiś czas chodziło dobrze, ale problem wrócił.

 

Informacje:

Sprzęgło nie wraca tylko jeżeli jest długo wciśnięte- dlatego w trasie gdzie biegi zmienia się szybko, nie odczuwam tego.

Nawet na luzie jak długo przytrzymam sprzęgło to pedał zatrzymuje się z tyłu (najpierw w połowie, przy dłuższym trzymaniu już kompletnie tyłu).

 

Jeżeli to wysprzęglik to nie powinien gubić płynu hamulcowego?

Dzisiaj sprawdzałem i wydaje się, że jest go sporo.

Po dzisiejszej jeździe zrobiłem zdjęcie, to jest chyba poprawny stan (zdjęcie w załączniku)

 

Dodano: 10 sty 2016 - 14:06

jeżeli ktoś może to niech powie skąd zachowanie charakterystyczne dla wysprzęglika, będę wdzięczny, dzięki.

 

Dodano: 10 sty 2016 - 16:12

posluchalem rady i dalem do mechanika, dzieki

 

Dodano: 13 sty 2016 - 18:33

Jak sie mozna było spodziewać do wymiany także poszło sprzęgło.

Koszty wstępnie u znajomego mechanika:

Wysprzęglik 250

Sprzęgło 550

Robocizna 400

 

czyli w sumie całą wymiana to 1200 zł.

post-84683-0-12613200-1452428525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ten mechanik to za bardzo Cibie zna , że tak pojechał z cenami części.

Wysprzęglik do Twojego auta kupisz spokojnie poniżej 200 zł, a kompletne sprzęgło można kupić już za 220 zł.

Więc cała operacja powinna wyjść około 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!