Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


myszun94

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, jutro przy świetle dziennym wszystko posprawdzam :-)

 

Dodano: 20 sty 2016 - 18:26

Nie no, wymianę czegokolwiek to wiadomo :D Mówię o powykręcaniu tych świec i cewek w celu ich obejrzenia, co się tam dokładnie dzieje. Jeszce spytam, gdzie szukać tych świec? :-) Jeśli sprawa jest skomplikowana, to oddam od razu mechanikowi, bo oboje z facetem to mamy o tym takie pojęcie że hej :)

 

Dodano: 20 sty 2016 - 18:30

Nie mam pojęcia kiedy były wymieniane, bo dopiero kupiłam auto, jeśli wierzyć książce serwisowej to na pewno przy 53tys w 2007r, co później to nie wiem :) tyle tylko jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nadal jest tak samo po zmianie paliwa, odpalił za 3cim razem dzisiaj. Czyli mam ich nie czyścić tylko od razu do wymiany?

 

Dodano: 20 sty 2016 - 18:40

Jutro ogarnę ten syf koło cewek, wyjmę je i powiem wam co na nich jest napisane, a najlepiej zrobię zdjęcia. Ze świecami będę musiała poczekać do połowy lutego(na pewno do początku chociaż) bo ten mechanik strasznie jest zapracowany i trzeba się dużo wcześniej umawiać :)

 

Dodano: 20 sty 2016 - 18:41

U tego mojego machera to będzie ze 100 za te świece :/ niestety, liczy sobie.

 

Dodano: 20 sty 2016 - 19:01

Nie ma przebicia, wszystko w porząsiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal jest problem. Do wyczyszczenia tak jak pisali wcześniej tamten czujnik, dodatkowo do wyjęcia cewki i ich wyczyszczenie oraz sprawdzenie czy tam w środku nie ma oleju lub wody, tam powinno być sucho. Świece to przy okazji jak będziesz coś robić u mechanika czyli np. przy czyszczeniu tego czujnika wału etc...

Świece w obecnej chwili trzeba traktować jako element eksploatacyjny który dobrze wymienić np. co 30tyś powiedzmy, czasy świec które wytrzymywały duże przebiegi minęły, są produkowane tak aby wytrzymały określone przebiegi/czas...

Po czym stwierdzasz że nie ma przebicia? Na przewodach nie będzie... napisałem wcześniej o tym gdzie może być.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mówiłeś że ma być w okolicy cewek. Zdjęłam pokrywę i obserwowałam na uruchomionym silniku czy nie ma iskier i niebieskiej poświaty w tamtym rejonie co by na to wskazywało. Okej, w lutym i tak odstawiam go do mechanika to powiem o wszystkim do wyczyszczenia.

 

Dodano: 22 sty 2016 - 18:24

Zostawiam mechanikowi, bo to skomplikowane odkręcanie tego jest, nie mam takich kluczy. Napiszę co i jak, czy pomogły te czyszczenia :)

 

Dodano: 11 lut 2016 - 18:32

Cewki i świece okej, kzfr z rozrządem do wymiany z powodu dźwięku przy odpalaniu i jest to prawdopodobona przyczyna tego gaśnięcia. Wyciek spowodowany poceniem się oleju chyba nie jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!