Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,6 czy 2,0


Dango28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić Megane II po lifcie i otóż stoję przed dylematem z jakim silnikiem szukać zastanawiam się na 1,6 i 2,0 będę wsadzał LPG do niego tak ze prosił bym o opinie który silnik lepszy do LPG i czy miedzy tymi dwoma silnikami jest duża różnica dynamika w jeździe i jaka różnica w spalaniu, jeżeli chodzi o awaryjność to wydaje mi się ze te silniki miedzy sobą się szczególnie nie różnią ale tez prosił bym o opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, ale 2.0 na pewno będzie więcej palił LPG niż 1.6. Myślę że reszta jest już indywidualna, np jeśli o mnie chodzi to szukałbym 2.0 z silnikiem RS :P

Silnik 1.4 występuje w dwóch wersjach - 82 KM i 98 KM. Bierz mocniejszą, jest ekonomiczna

Silnik 1.6 16V również można polecić, ale trzeba być przygotowanym na problemy z wariatorem , obrotami.

Wersje 2.0 nadają się na dalsze trasy. Diesle powyżej 1.9dci, mają turbo ze wzmocnionym rozrządem i turbosprężarką.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 F4R nie pali więcej niż 1.6, miałem 1.6 i paliło mi w mieście 10 bo trzeba było się nakręcić, a w trasie też słabo bo 5tka skrzynia. 2.0 jedzie lepiej pali tyle samo i w trasie lżej dla uszu, mimo że motor i tak głośny

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sugeruje 2.0 - mam aktualnie 1.6 i ten silnik jest po prostu troszkę za słaby do tej budy. Tak jak kolega wyżej napisał odnośnie spalania w mieście - mam tak samo, 10+ l muszę liczyć.. jeździłem Laguna 2.0 Turbo to mieściłem się 11-12... a mocy było o 50% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Paweł pisze 2.0 mają skrzynię 6 biegową i dzięki temu spalanie jest porównywalne z tym jakie jest w 1.6. Też się kiedyś nad tym zastanawiałem jaki silnik wybrać, wybraliśmy 1.6 i pewien niedosyt pozostał, na dzień dzisiejszy napewno zdecydował bym się na 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swoją Megi 1,6 jeżdżę dosyć żwawo po Gdańsku , często stojąc w korkach i na klimie , wychodzi mi spalanie 8,5 PB 98 , natomiast poza miastem , a zwłaszcza na autostradzie ,z V pow 140 wychodzi grubo pow . 9 l/100km . Poza terenem zabudowanym bardzo brakuje 6 biegu . Rozrząd wymieniłem 4 lata temu z KZFR od Laguny i do tej pory nie mam z nim żadnego problemu . Moim zdaniem 1,6 ze skrzynią 6 może być fajną propozycją , dużo jednak zależy od konkretnego egzemplarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II 1.6 z manualną skrzynią miały tylko 5 biegów. 6 biegów jest w Megane III, ale użytkownicy skarżą się, że 6. bieg jest prawie taki sam jak 5. bieg w Megane II.

Jakbym miał jeszcze raz kupować, to kupiłbym wersję z silnikiem 2.0. Więcej mocy, 6 biegów, które obniżają hałas i ograniczają spalanie, mniej wysilony silnik i do tego jest to praktycznie gwarancja dobrego wyposażenia. Łatwiej o tempomat, nie widziałem manualnej klimatyzacji w wersji z silnikiem 2.0 itd, itp. Cena jest podobna, a wrzucenie w gaz też będzie bardzo przyjemne przy obecnych cenach tego paliwa (tydzień temu w Pile na Orlenie widziałem 1.64 zł za litr).

PS: średnie spalanie gazu w moim 1.6 to około 9 litrów/100 km. Dużo trasy, przeważnie 110-120 km/h oraz codziennie dojazd do pracy 3,5 km - bardzo szybko nawet zimą przełącza na gaz. Na benzynie do 90 km/h jest miło i cicho, naprawdę, ale powyżej robi się już coraz głośniej, powyżej 120 km/h nie ma co jeździć, bo ciszy nie będzie. W dodatku wtryski od gazu są głośniejsze od tych benzynowych. Kwestia jeszcze, że 2.0 ponoć ma lepsze wyciszenie ściany grodziowej, ale technicznie ja tego nie potwierdzę.

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej mnie wyprzedził ;)

Nie jest czasem tak, że 6 bieg w 2.0 nie zbija zbytnio obrotów :?: Biegi są krótsze, aby auto było elastyczniejsze, a np. przy 100km/h przy 5 jak i 6 obroty będą bardzo podobne. Oczywiście mogę się mylić :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!