Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hamulec elektryczny - nietypowa przeróbka


Rekomendowane odpowiedzi

No nie przesadzaj z tym czasem bezawaryjności w renówkach.

Starszy sceniol z 1997 roku przetrwał prawie bezawaryjnie elektrycznie do czasu przetarcia po blachach na zjeździe z A1 i sprzedaży w stanie uszkodzenia karoserii w grudniu 2012.

Jego zastępcy sceniolowi II z 2004 roku tylko kabelek z czujnika ABS się przetarł o oponę i ładowanie pało. Z tego powodu był alternator wymieniany, sprzedany bez innych usterek elektrycznych 3 tygodnie temu.

Mój obecny z 2007 roku, do dziś też jeszcze nie miał z elektryką problemów, miał tylko przycisk od HF w tylnej lewej klamce wymieniany (to robiłem osobiście) i akumulator. Wcześniej wymieniłem słabej jakości żarówki H6 przednich postojówek na T4w.

Więcej nie pamiętam. Zresztą wszystko co z autem robię jest w moim temacie udokumentowane.

Wynika z tego, że ta loteria o której piszesz, 3 razy na 3 przypadki kiedy miałem Renówki, była dla mnie łaskawa. (dodam że auta kupuję sam, bez wszystkowiedzących ekspertów i poddawania oferty pod ocenę forum, pomimo, że z tematyką aut mam tylko tyle do czynienia że jestem ich właścicielem i użytkownikiem. Tylko jedno z nich było w ASO na przeglądzie przedzakupowym, gdzie i tak nie zauważyli tego co sam widziałem i potwierdzili dopiero jak palcem pokazałem)

A co do tego hamulca uzależnionego od szybkości, to sprawdzę w najbliższym czasie jak znajdę kawałek pustej drogi. Wyłącznie silnika przy 80km/h i na 6 biegu osobiście sprawdzałem, działa.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to czemu właśnie nie szukałeś ze zwykłym ręcznym w podłodze, jest ich mniej ale da się kupić, przeważnie mają mniej tej elektroniki.

Może poszukaj takiego całego SCII który jest sprzedawany na części i z niego wymontuj wszystko co ci potrzebne, a ze swojego sprzedasz te wyjęte części.

 

Gdzieś wyczytałem aby zadziałał elektryczny ręczny powyżej tej prędkości 15/20km trzeba przytrzymać dłużej rączkę aż zadziała, ja tego nie sprawdzałem więc nie potwierdzę czy to działa czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,ale czytając to wszystko to twierdzę,że autorowi przydałoby się jakieś starsze auto w bieda wersji i dobry terapeuta -nie urażając nikogo. Idąc tym tokiem myślenia to trzeba owinąć się folią bąbelkową i z domu nie wychodzić,bo życie grozi śmiercią. Nie wiem tylko co kierowało Tobą przy kupnie tego samochodu,bo przecież wiedziałeś jakie wyposażenie posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale pierdoly Piszecie. No najlepiej owinac się w folie babelkowa i położyć w trumnie spokojnie czekać całe życie na śmierć. Pytałem o prostą przerobke a wy robicie z igły widły i nie ma temat. Swoje opinie zostawcie dla siebie. Wybrałem SC2 bo jest wygodny i przestronny a w dodatku tani w zakupie i w eksploatacji. Przynajmniej jeden z forumowiczów chociaż dał konkretna odpowiedz na wymianę i sprzedanie części, zawsze to jakieś rozwiązanie. Widzę, że nikt fachowo nie pomoże. No cóż, pokombinuje sam, a wam niektórym coponiektorym cfaniakom życzę abyscie mieli diesla w automacie i żeby wam sie rozbiegal, wtedy tez będziecie szukać przerobek i owijac się w folie ;-)

Edytowane przez scoobydooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że podczas jazdy, któregoś pięknego dnia ten hamulec może mi się sam zaciagnac podczas jazdy

 

Zupełnie niepotrzebnie

 

czy nie będzie wywalac błędu, że hamulec jakby nie działa?

 

Wywali

Robił ktoś z was cos takiego albo zdążylo się komuś, że hamulec się sam zaciagnal?

 

Odpowiedzi osób powyżej powinny Ci wystarczająco uzmysłowić, że zwyczajnie wymyślasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę abyscie mieli diesla w automacie i żeby wam sie rozbiegal, wtedy tez będziecie szukać przerobek i owijac się w folie ;-)

Posiadam- mercedes w210 2.2 CDI automat- obecnie 496 tys przebiegu i ze skrzynią ani razu problemu nie było.

Szkoda,że ludzie robią takie przeróbki jak Ty chcesz zrobić.Później człowiek kupuje auto używane i okazuje się,że jakiś druciarz amator napieprzył w nim...

Edytowane przez Grzesiek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam- mercedes w210 2.2 CDI automat- obecnie 496 tys przebiegu i ze skrzynią ani razu problemu nie było.

 

Ze skrzynią może i nie, ale jestem ciekawy jak zgasisz silnik kiedy się przypadkowo rozbiega. Zdaza się niestety, poszukaj "rozbiegany diesel" na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem ciekawy jak zgasisz silnik kiedy się przypadkowo rozbiega. Zdaza się niestety,

No przytrafia się, częściej jak zablokowanie hamulca w sceniolu II ale nigdzie jeszcze nie widziałem tematu co zrobić by takiemu rozbieganiu przed czasem zapobiegać.

I zapewniam, że jeśli takie coś kogoś dosięgnie, to jeśli jest zagorzały miłośnik diesli, to już nie kupi auta z dieslem i jednocześnie automatem na pokładzie... Nie wymienia też przed czasem i zapobiegawczo skrzyni na manualną, by ewentualnie taki rozbiegany silnik zadusić..

Wszystkie za i przeciw trzeba zauważać przed zakupem, a przynajmniej być ich świadomy jak się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby PROFILAKTYCZNIE w każdym dieslu w głowicy zastosować przeróbkę, wstawiając w każdy cylinder mechaniczny, sterowany ręcznie (dla ufających elektryce z napędem jak przy nowych EGR-ach) dekompresator, jak w dawnych jednocylindrowych dieslach z ANDORII. hehehehhe

Rozwiązanie proste i skuteczne.

:tyty::notacrook:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!