Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szereg przeróbek Grand Scenic II 2008r


CharlieSheen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem swojego Grand Scenica II z 2008 roku, chcę w nim zrobić szereg stylizacji i będę wdzięczny za jakiekolwiek informację.

- Malowanie całego na bało + zderzaki od Conquesta, niestety ciężko kupić zestaw i nie wiem czy będą pasować do Granda, może są jakieś zamienniki lub gotowce ? Ogólnie chce go troszkę "uterenowić" tzn. Podnieść jeszcze odrobinę zawieszenie i włożyć większe felgi z oponami z wysokim profilem, ma ktoś może doświadczenie z podnoszeniem zawieszenia (dłuższe sprężyny ?)

- Malowanie detali na czarno najciężej będzie z ramkami w przednich lampach, tutaj znalazłem taki temat na Francuskim forum KLIK bo żadnych gotowych lamp nie mogę znaleźć, dodatkowo chciałbym wsadzić jakieś ledy, jednak nie żarówki LED, tylko coś na styl ringów w BMW, czyli rodzaj "światłowodu", czy spotkał się ktoś z takim przewodem do zakupienia ?

Ponadto malowanie na czarno lusterek i znaczków Renault

- Czarne Felgi (może poleci ktoś jakiś wzór 16-17")

- Założenie el. Składanych lusterek, tutaj nie powinno być dużego problemu, wymiana przełącznika i samych lusterek

- Założenie systemu HandsFree, koszt ponoć 400-800zł, tutaj znalazłem jedyny watek na ten temat: KLIK

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przednim zderzakiem od Conquesta nie powinieneś mieć problemu (przód w krótkim i Grandzie jest taki sam) to tylnych będziesz musiał rzeźbić, normalnie nawet listwy są różne i nie dasz rady ich podmienić, ale jak nad tematem popracujesz powinieneś uzyskać ciekawy efekt jeżeli dołożysz staranności.

 

Przednie lampy: odradzam ingerencję w postaci montażu ringów, łatwo się pozbyć w ten sposób dowodu rejestracyjnego. Środki mam w swoim, taka modyfikację robił mi razem, z mój samochód.iana soczewek nasz forumowy spec od lamp, peugeot206.88. Efekt jest kapitalny (przynajmniej dla mnie, jak komuś się nie podoba to trudno).

 

Czarne emblematy i lusterka: u siebie emblematy, klamki i listwy potraktowałem najpierw Plastilakiem (co było błędem, jakość tego środka i jego trwałość pozostawiają dużo do życzenia). W poprzednie wakacje powtórzyłem działanie korzystając z oryginalnego Plastidipa i tutaj efekt jest dużo lepszy, warstwą jest zauważalnie trwalsza (też nakładane 4 warstwy). Lusterka sobie opuściłem, może się nimi zajmę jak mi sena przyjdzie. Efekty możesz zobaczyć w temacie opisującym mój samochód. Tyle że ją mam odchył i najlepiej jakby wszystko było czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pizza, są takie "światłowodowe" paski które mają homologację, a że włożę je w lampę to nie sądzę żeby policjant się doczepił jeżeli będzie to wyglądać estetycznie itd.

 

PS możesz zaktualizować swoje zdjęcia w tematach ? Albo podesłać jakieś fotki ? Bo te w twoich tematach w większości wygasły... :(

 

PS Dlaczego akurat plastidipem malowałeś detale ? Nie lepiej zwykłą farbą ? Ja zastanawiałem się nad malowaniem całego auta na biało + przód zderzaki od conquesta a boki i tył pomalować właśnie plastidipem w koncepcji podobnej jak zderzaki w conquescie czyli taki pasek dookola auta bignacy po nadkolu, progu, dolnej czesci tylnego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadnę komputera to wkleję jeszcze raz, tj ogólnie były zdjęcia zwykłego, nudnego GSII Privilage. Zdaje się że te po modyfikacjach widać. Pokrycie Plastidipem jest odwracalne, ją wolę czarne, mój następca może woleć zwykłe, bez problemu można to wtedy usunąć.

 

Lampy: są homologowane do konkretnych celów i z konkretnymi źródłami światła. Dokładając coś niezgodnego z homologacją (ksenon, LED, cokolwiek innego) znacząco ingerujesz w światła. To moje zdanie, możesz mieć inne i zrobisz jak będziesz chciał, jak źle trafisz to Tobie odbiorą DR. I to wszystko co w temacie lamp. Co do homologacji wspomnianych ringów, też mogę Ci ją wystawić. Do powieszenia na ścianie lub podtarcia się będzie w sam raz.... ;-)

 

Poprawka: zdjęcia w temacie mojego samochodu już podmienione, można porównać stan przed i po zmianach.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!