Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę - głównie wielkopolska


killer121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich...

Dość namiętnie poszukuję meganki 2 ph 2 koniec produkcji. Chciałbym Was zapytać czy coś w tych ogłoszeniach rzuca Wam się w oczy szczególnego? Szukam bogatej (tak mi się wydaje) wersji, raczej z ropniakiem ew 2.0 pb

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-9-dci-131km-full-opcja-pdc-klimatronic-sliczna-oplaty-super-stan-ID6ydf3d.html#6ce57ae4c2

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-ii-kombi-lift-131-km-2008-ID6yi8OB.html#6ce57ae4c2

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-9dci-panorama-131km-ID6ydZMZ.html#6ce57ae4c2

http://moto.gratka.pl/tresc/19493220.html

Poszukuję autka na kilka lat, by w miarę bezawaryjnie pojeździć. Szanowni Forumowicze, czy coś na 1 rzut oka rzuca Wam się w oczy... Na co zwracać uwagę przy oględzinach? Dziękuje z góry za wszelkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pierwsze. Fałszywe tablice rejestracyjne. Zdjęcia ładnie obrobione w fotoshopie. I prawdopodobnie "umowa na niemca". Brak oryginalnego radia.

Drugie. Trochę zainwestował w auto i sprzedaje?? Podejrzane trochę.

Trzecie. Ciężko coś stwierdzić po zdjęciach, bo są tak zrobione aby za dużo nie zobaczyć na nich.

Czwarte. Coś od jesieni nie może się sprzedać, ładne żółte liście są na drzewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile kosztuje auto we Francji z tego roczniak i z takim przebiegiem. Na bank było bite.

I najlepiej szukać auta do 50-100km od miejsca zamieszkania. Aby nie było potem rozczarowania, że się przejechało pół Polski a auto nie jest igłą z ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że w takiej cenie nie znajdę nic sensownego...

Z dobrym wyposażeniem to u nas lipa jakich mało...

W przebieg z tego ostatniego ogłoszenia to nie wierze... dokładam przynajmniej 2 z przodu

A ile um powinien mieć oryginalny lakier? czy tak jak w lagunach 130-140 um i 80-90 progi (brak sprawdzenia klapy bo plastik)

Czy są jakieś inne parametry i czego nei da się sprawdzić czujnikiem?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie musiało być bite.

Jakoś w zeszłym miesiącu kolega szukał auta dla siebie.

Megane II kombi też 1,9 dCi 130 KM, przebieg 120 tyś km okolice Dijon za 3500€.

Meganki II spadły z ceny w ostatnich miesiącach, wejście Megane IV zrobiło swoje.

Auto ze zdjęcia prawdopodobnie ma znacznie wyższy przebieg, może nawet o 100 tyś większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyłem, zobaczyłem oby zwyciężyłem...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

także megane 2 ph 2 jest moją własnością...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

opłacało się wg mnie wstać wcześniej i cały dzień spędzić na jeździe

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

dziękuje Wam za pomoc i będę częściej zaglądał na forum szukając informacji co i jak bo niestety ideałem to ona nie jest ale padliną też

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 1 się trafiła w oko:

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-megane-ii-1-9dci-130km-rok-produkcji-18885515.html#9a64d4e34a3ff903,1

ps dzięki za pomoc i czy ogólnie warto ruszać dupę z innego województwa

Nerki w 2008 r były z srebrnym dodatkiem, podobnie zderzak. Poduszka kierownicy pochodzi z wersji sprzed liftu. Mam tą tapicerkę i wygląda dużo lepiej, tam na przodzie 2 co najmniej być powinno. Mam wrażenie, że drzwi pasażera są w innym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesa chciałem osobiście przeprosić i obiecuję poprawę.

Padło na 2.0 dci z bełchatowa uważam że jedyna sensowa, którą widziałem.

Krótki opis: lakier kilka zadrapań i dingów nic wielkiego kilka rysek Pomiar czujnikiem 110-130 max zależne od elementów.

Serwisowana, nawet zadbana, trzeba trochę ją popieścić i powinna odwdzięczyć się bezawaryjnością.

Do zrobienia: czyszczenie przepustnicy, podobno paprochy zaszły, świecił się check sprawdź wtrysk. Pomiar wtrysków od -0.2% do +0,3%. także jest ok. Błąd skasowany zobaczymy czy wywali ponownie, brak straty mocy nie kopci nie dymi turbo ciągnie wg mnie w w porządku.

Sprzęgło tutaj nie wiem... bierze ładnie ale wysoko dość, rusza z samego sprzęgła nie telepie budą ani pedałem (sądzę że dwumas wporzo)

Jedna nieudana próba wypalenia fapa przy 112 tys jeszcze w niemczech gdzie komputer dalej pokazuje później fap wypalał się co kilka tyś.

Tarcze klocki do lata wystarczą, coś wyszło lekko z tylną belką chyba tuleje tylnej belki(nadgnicie)? to mi w aso stwierdzili - jaki może być tego koszt?

Podłokietnik wyłamany - zamyka się ale jak podnoszę to wychodzi z tą częścią nazwę to pionowym plastikiem od tyłu co powinien trzymać (wybaczcie nie wiem jak to fachowo nazwać).

Szyba kierowcy nie działa (elektryka) - uwalony najprawdopodobniej przełącznik, lewy dolny przedni sworzeń do wymiany, akumulator na zimę do zmiany.

2 lekkie podpocenia silnika (od układu chłodzenia- pierwsze na wężyku nie wiem do czego tak jakby ktoś igłą zrobił ze 3 przebicia, 2 dokładnie niezlokalizowane, plus uszczelnienie miski olejowe też się zbiera kropla w 1 miejscu.

3 przetarcia tapicerki w tym 2 na jednym boczku raczej wymienię w wolnej chwili i jedno na podsufitce (do zszycia)

Reszty grzechów jak na razie nie widać, może i dużo opisałem lecz jestem zadowolony z zakupu i chciałem się podzielić opinią oraz mankamentami.

Tak to wyglądało po 4godzinnym sprawdzaniu auta, serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że padło na 2,0 dCi, piękny wybór. Trochę jest do zrobienia, ale... jak to napisał gość w ogłoszeniu, auto ma swoje lata. Skoro tutaj jest tyle kwiatków w takiej cenie, to myślę, że spodziewasz się, ile by było w MIII. Życzę powodzenia z autem i jak najwięcej bezawaryjnych kilometrów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za pomoc...tak padło na ten model. Tak jak mówiłeś Damn, dlatego lepiej wybrałem m2. W tym tygodniu biorę się ostro za robotę jego by było wszystko cacy. Ma być tip top. Liczę, że około 2000-2500zł włożę i będzie gicior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!