Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania deski rozdzielczej - poduszka silnika?


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Auto ma już przeszło 260 tyś. km i od jakiegoś czasu drży dość znacznie deska rozdzielcza, widać to szczególnie na łączeniu z przednią szybą jak sobie "lata".

Wtryski w normie, przypuszczam, że to zawieszenie sinik ma już lekko dość. Nie szarpie przy zapalaniu i gaszeniu, również nie ma nic niepokojącego przy zmianie obciążeni, najbardziej irytując jest rezonowanie w pewnych zakresach obrotów, najbardziej na biegu jałowym.

Czy to kończy się prawa poduszka silnika - ta od strony rozrządu? Czytając forum dochodzę to takiego wniosku.

Czy ją się wymienia razem z tą metalową łapą, czy samą poduszką? Na niektórych zdjęciach w necie widzę w tej okolicy jeszcze jedną poduszkę - taką płaską ósemkę ale u mnie jej chyba nie ma, jest to możliwe?

No i najważniejsze pytanie, jaką kupić? W sklepach internetowych i na allegro są oryginały, np. tutaj:

http://allegro.pl/poduszka-silnika-megane-ii-scenic-ii-prawa-oryg-i5562717828.html tyle że piszą że są pozbawione zgodnie z przepisami nr oryginałów i znaków, o co to chodzi i czy to aby na pewno oryginał (naklejki Renault Group są)? Aha, znakowane są różnymi kolorami, ma to jakieś znaczenie, są różne twardości, sztywności czy coś innego?

 

Wymiana jest skomplikowaną operacją? Powierzyć serwisowi czy w warunkach garażowych człowiek sobie sam poradzi - nie spadnie silnik po pozbawieniu go jednego punktu podparcia?

 

Wiem, że dużo pytań ale martwię się, że "rozklekoczę" sobie wnętrze jak za długo będę zwlekał albo zamontuje jaką podróbkę oryginału.

Dzięki,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne są dwie. W Twoim silniku również. Poduszkę, którą podejrzewasz najlepiej wymień na oryginalną. Samemu wymienisz tylko podeprzyj lub zawieś sinik aby nie opadł.

Edytowane przez Rosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał w ASO to 690 zł, te na allegro nie do końca wiem czy na pewno oryginały.

ASO proponuje i gwarantuje jakość zamiennika firmy Hutchinson za 300 zł, sugerują, że to oryginał Renault tylko ze spiłowanymi numerami. Wymiana to ok. 100 zł, w sumie 400 za wszystko z gwarancją serwisu Renault. Co o tym myślicie?

Porobiłem kilka zdjęć tej poduszki u mnie na silniku, ma zielony pasek i wybite napisy ORANGE i BLUE. Można po tych zdjęciach poznać zużycie (to że siadła)?

Dzięki!

post-14325-0-43158900-1456943714_thumb.jpg

post-14325-0-11466200-1456943722_thumb.jpg

post-14325-0-90057200-1456943735_thumb.jpg

post-14325-0-38309700-1456943744_thumb.jpg

post-14325-0-43887400-1456943754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Hutchinson to oryginał który ma spiłowane numery i pomalowane miejsce czarną farbą :P Sam niedawno zmieniałem i mogę potwierdzić. Poduszka dobra, tym bardziej że w międzyczasie na dziurach ścięło mi śrubę mocującą ową poduszkę do bloku silnika i silnik spadł :) Przy takiej awarii dojechałem ~100 km do domu i wkręciłem nową śrubę. Poduszka przeżyła w stanie nienaruszonym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Próbuje wyszukać tę poduszkę w Inter Carsie, dla mojego typu silnika wychodzi taka lista: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/19042/209000000/

ale brak tam HUTCHINSON, ale jeżeli do wyszukiwarki wpiszę ten pierwszy nr seryjny z zamieszczonego zdjęcia to wyszukuje taką: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3035131632210-HU586229-O-poduszka-silnika.html Ale ona znowu definiowana jest jako pasująca do 1,5 dCi i ma inny kolor (niebieski).

Są jeszcze inne pasujące do Renault jak się pisze do wyszukiwarki na IC (wyglądające identycznie).

Który nr seryjny jest tym na podstawie którego powinno się wyszukiwać zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Zleciłem wymianę serwisowi, przy okazji okazało się, że jeszcze jedna poduszka jest już mocno nadwyrężona - dolna, taka w kształcie ósemki.

Obie wymieniono na HUTCHINSONA, wszystko razem z wymianą i roczną gwarancją ASO kosztowało 500 zł. Wg. mnie rozsądnie.

Generalnie jeśli ktoś ma wątpliwości czy wymieniać poduszkę bo silnik lekko już drży to POLECAM! Efekt jest super, żadnych drgań, wibracji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie górna poduszka nie poszła i pewnie na szrocie zrobiłaby jeszcze karierę:) Po prostu ma przejechane 260 tyś. km i 10 lat codziennych szarpań się z ciężkim i wibrującym pomysłem Pana Rudolfa Diesla na silnik spalinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!