Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu i dziwnie ustawione koło kzfr


Rezus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podjąłem się samodzielnej wymiany rozrządu w mojej megance silnik 1.6 113KM oznaczenie km4 760 z kołem kzfr i robiłem jak w instrukcji do momentu gdy i tu podeprę się rysunkiem (Rys 1) post-88626-0-32226300-1456868032_thumb.jpg

instrukcja pokazuje że po ustawieniu poziomo wałków rozrządu i zablokowania wału korbowego trzpieniem wkręcanym w blok silnika znaki na kole kzfr powinny być na godzinie 12 tak jak i na wale korbowym. W moim przypadku (Rys 2)

post-88626-0-49858400-1456868211_thumb.jpg

zaznaczone na czerwono, jest inaczej jak teraz ustawić, odkręcić koło kzfr i przestawić na godzinę 12 czy zostawić tak jak było. Pilnie proszę o pomoc zwłaszcza na priv sorki za jakość zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli je wymieniasz na nowe to musisz ustawić, tak jak pokazuje instrukcja.

Z informacji jakie udało mi się wcześniej wyczytać na temat KZFR wynika, że typowa usterka tego koła to wycieranie się jakiegoś trzpienia.

Skutkuje to nie zablokowaniem koła w pozycji wyjściowej "0" i problemami z porannym odpalaniem oraz "terkotaniem".

Podejrzewam, że w Twoim wypadku właśnie ma to miejsce - koło nie jest zblokowane i przez to wskaźnik nie jest na dwunastej.

W najbliższym czasie też będę wymieniał rozrząd oraz KZFR, jestem ciekaw jak to będzie wyglądało u mnie.

 

Poczekaj niech wypowie się jeszcze ktoś bardziej obeznany w temacie.

To co napisałem to tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

@ Rezus

Witam.

Przygotowując się do wymiany rozrządu przeczytałem twój post.

Po rozebraniu osłon sprawdziłem, w mojej Megance wygląda to tak:

 

post-43285-0-92867100-1469605358_thumb.jpg

post-43285-0-72532700-1469605391_thumb.jpg

 

Zdjęcia robione pod kątem, silnik uniesiony, w rzeczywistości znak ustawiony na godz.12 i w połowie tego wgłębienia widocznego w tle.

Przejechane 145 tyś., grzechotania KZFR nie słychać, więc go nie wymieniałem.

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!