Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Modusa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja druga połówka zachwyciła się Modusem, oglądaliśmy dwa, ale były lekko mówiąc niekompletne, uszkodzone - po prostu dziwne. Ten wygląda z bliska bardzo porządnie. Chcę Was prosić o ocenę i jeżeli ktoś z Was ma jakąś możliwość potwierdzenia danych, czyli że: był wymieniony rozrząd w 2014r w ASO w Niemczech i że przebieg jest prawdopodobny - 120tkm.

VIN: VF1JP0B0534084758

strona: http://otomoto.pl/oferta/renault-modus-1-6-16v-klimatyzacja-serwis-aso-bardzo-ladny-z-niemiec-oplacony-ID6ybvnZ.html

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tak mnie przedrzeźniać ?

Z innej beczki, otwierałeś maskę w modusie? W zasadzie każda czynność serwisowa zaczyna się od demontażu, w najlepszym przypadku podszybia.

Auto fajne, wdzięczne ale drogie w serwisowaniu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda czynność serwisowa zaczyna się od demontażu, w najlepszym przypadku podszybia.

Wbrew pozorom, demontaż podszybia zajmuje nie więcej niż 5 min, potrzeba klucza 10 lub 13 (najlepiej nasadowego) + imbus TORX 15 lub 20

Do odkręcenia 4 torxy i 6 śrub. Nie ma się czego obawiać. Po odkręceniu dostęp do silnika i pozostałych elementów bardzo dobry.

Zdjęcie przedniego zderzaka, razem z przednią maskownicą również nie powinno sprawiać jakiś większych problemów, jak na razie tego nie ogarnąłem, bo nie było potrzeby.

 

Do autora tematu.

Nie znam cen Modusa i raczej nie będę poznawał, ale jak na ten rocznik to wg mnie co najmniej o 3000 PLN-ów za dużo.

Swojego kupiłem za 10000 PLN, 1,2/16V/75KM, z przebiegiem 60000 km, rocznik 2006, rejestracja 2007. Minusem było trochę wgniotek i zadrapań oraz brak historii serwisowej. Zaletą to, że od znajomych, użytkowany jako 4 auto w rodzinie. Serwisowany niby przez zaprzyjaźnionego mechanika, ale parę rzeczy musiałem zaraz na początku usunąć. Największa wpadką była rozwalona wtyczka na alternatorze (zapalała się kontrolka ładowania, nieregularnie), po wymianie wtyczki sprawa rozwiązana.

Dla kobiety auto, wg. mnie, idealne, tylko ta cena.

Niech sprzedający pokarze Ci faktury za wymianę rozrządu, koszt samych części to ok 300-400 zł, to musisz mieć pewne. Żądaj pisemnego potwierdzenia wymiany z klauzulą naprawy silnika w przypadku zerwania paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o rozrząd, w przypadku jego zerwania na bank lecą zawory, koszt też niemały, bo ok 1500 PLN w przypadku jak będziesz to robił przy bardzo dużym udziale własnym, warsztat weźmie z 2000-2500 PLN, o ASO nawet nie wspominam.

Poza tym 110 KM w takim aucie daje bardzo dużą satysfakcję z jazdy. Wg. mnie 75 KM nadaje się na kręcenie wokół miejsca zamieszkania, na autostradzie daje radę, ale nieporównywalnie do mocniejszego silnika.

Zużycie paliwa powinno kręcić się w okolicach 7-8 l/100km, w mieście.

Na zdjęciach auta zawsze wyglądają super, w rzeczywistości nie zawsze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!