Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sygnał dźwiękowy przy kierunkowskazie


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu pojawił się dość dziwny objaw w mojej Megane II.

Otóż podczas włączania kierunkowskazu w prawo słyszalny jest dźwięk coś jakby krótki dźwięk podobny do włączającego się podczas pojawienia się rezerwy paliwa.

Objaw ten nie jest to notoryczny, zdarza się od czasu do czasu. Początkowo myślałem, że ma to związek z ruchem kierownicy ale bywa, że pojawia się przy stojącym pojeździe. Co ciekawe tylko przy prawym kierunku.

Wszystkie żarówki działają poprawnie, nie pojawia się żaden komunikat na desce rozdzielczej.

 

Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, zakładam więc nowy.

Miał ktoś z Was taką sytuację?

 

Dodano: 09 kwi 2016 - 19:18

Odświeżę temat, który założyłem w marcu.

Okazało się, że sygnał jaki pojawia się przy włączeniu kierunkowskazu to sygnał czujników parkowania. Czasami zdarza się pojedynczy "pik" czasami cała seria (pika równo z kierunkowskazem).

Inną rzeczą jaką dziś zauważyłem to przy włączeniu kierunku w lewo zrzuca mi tempomat.

Czyli w lewo tempomat, w prawo pikanie czujników.

 

Wertując forum natrafiłem jedynie na przypadek wyłączającego się tempomatu.

Czy łączyć te dwa przypadki i szukać winnego w taśmie znajdującej się w kierownicy? Tylko jakby to się miało do czujników znajdujących się z tyłu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masy w tylnych lampach.

Razem z kierunkiem może prąd płynąć do żarówek świateł cofania i do całej jego instalacji, w tym i do układu czujników cofania.

Może być na tyle mały, że nie rozgrzeje włókna żarówek 21W od wstecznego ale może wystarczyć do zazbrojenia układu czujników cofania. Przy każdym zapaleniu kierunkowskazu następuje ten jeden dźwięk, jak układ zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usterka okazała się błaha i potwierdziły się przypuszczenia kol. "gojgien" oraz osób piszących pod tematem http://megane.com.pl/topic/66084-tempomat-sie-wylacza/

 

Rozmontowałem oba światła z tyłu, wyczyściłem połączenia oraz masę. Wymieniłem żarówki wszystkie poza pomarańczowymi. Problem nadal występował. Po wizycie u elektryka okazało się, że to właśnie żarówka kierunkowskazu daje w kość a raczej robi całe to zamieszanie. Koszt parę złotych za żarówkę i tempomat oraz czujniki działają bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!