Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Przymierzam się do zakupu Renatki meganki3 1.9 131Km KM. Sprawdziłem w ASO na światowym rejestrze i wyszło, że moja upatrzona Renatka miała od nowości do 15.04.2015 (ostatni wpis) robione coroczne standardowe przeglądy (wymiana filtrów i płynów + zmiana opon zima, lato). Nie ma żadnych innych poważnych wpisów. Na dzień dzisiejszy ma wbite 160k przebiegu. Moje pytanie: Czy opłaca się po zakupie zrobić (wymienić) rozrząd + pompa + osprzęt? Jaki jest orientacyjny koszt wymiany? Chcę na pewno wymienić filtry i płyny. Czy wymieniać również płyn w skrzyni biegów? Podpowie ktoś: Jaka jest cena wymiany rozrządu? + wymiana filtrów + wymiana olejów? Czy płyn do silnika 1.9dci 131km KM Elf Evolution 5W30 5L Full-Tech FE (Solaris) Olej Syntetyczny DPF jest dobry, bardzo dobry czy taki sobie? Z góry Bardzo Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. :notacrook:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jestem już zdecydowany na wymianę rozrządu i osprzętu(byłbym rad za info jaki koszt).

Wymiana filtrów i olejów w Renatce 3 .Robił ktoś ostatnio?Jaki koszt orientacyjny?

Coś na temat oleju ? Elf Evolution 5W30 5L Full-Tech FE (Solaris) Olej Syntetyczny DPF - jakieś opinie ?

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem w ASO w Warszawie na Puławskiej, co prawda 5w40 5,4litra i wyszło 142PLN za olej + wymiana 76PLN + filtr oleju 60PLN + filtr powietrza 101 + wymiana 15PLN (inny silnik więc może się trochę różnić). Jeżeli renata ma +4lata to dają 40% upust na części więc może rozrząd zrobią w rozsądnej cenie. Jeżeli chcesz robić w ASO to najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj o cenę (i rabat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam robiłem rozrząd z olejem i filtrem około rok temu wyniosło mnie to około 1200 w sumie nie miałem kilometrów ale rozrząd miał już 5 lat .Co do oleju to nie mogę narzekać tylko że wymieniam co 15-20 tysięcy a nie jak podają 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem tak, nie dawno wymieniałem olej i filtry u znajomego mechanika:

160 zł olej TOTAL full syntetyk do filtra cząstek stałych (5l)

110 zł filtr paliwa

55 zł filtr kabinowy

60 zł filtr powietrza

50 zł filtr oleju

 

 

W planach mam teraz, rozrząd + pompa wody + osprzęt.

PZDR

Edytowane przez eyf1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total nie ma w ofercie oleju spełniającego wymagania ACEA C4, czyli wymaganego do Renault z FAP.

Do Renault z FAP są oleje spełniające normę RN0720, która pokrywa się z ACEA C4.

Total na chwilę obecną ma oleje max ACEA C3, które są olejami ze średnią zawartością popiołu.

Do silników Renault nie nadają się oleje, które spełniają jedynie normy ACEA C1 i C2, które mają niską lepkość wysokotemperaturową.

Przy dCi z FAP wymagane są oleje o podwyższonej lepkości (takiej jak w ACEA C4), w których nie ma ryzyka zerwania filmu olejowego pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!