Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co w megance huczy?


mz263c

Rekomendowane odpowiedzi

UWAŻAJCIE NA REGENEROWANE SPRZĘGŁA. Jeżeli po wymianie, nie będziecie w pełni zadowoleni z tego jak pracuje nowe sprzęgło to prawdopodobnie mechanik wstawił wam regenerowane.

Objawy:

- nie bierze od samego dołu

- sprzęgło jest słabe (problemy z manewrowaniem bez używania gazu)

- problemy z płyną jazdą (sprzęgło łapie z dołu delikatnie a pod koniec gwałtownie)

- suche, szeleszczące odgłosy szorowania, jakby tarcie tworzywa o metal/tworzywo.

Jeżeli którekolwiek, z tych objawów wystąpią po wymieniane to najprawdopodobniej, wasze sprzęgło „nie pierwszą budę już napędza”.

Jak się ustrzec, przed problemem? Ja widzę dwa rozwiązania, kupić części samemu (uwaga regenerowane można też dostać w kartonie w hurtowni) albo poprosić mechanika aby pokazał karton po częściach. Dlaczego? Podobno w numerze części regenerowanych na początku są dwie siódemki. Aczkolwiek moje sprzęgło wyglądało jak regenerowane u Mietka w szopie. Dlatego jeżeli macie powód, żeby nie ufać kowalowi, który będzie robił wam sprzęgło to lepiej kupcie części sami.

Tak wyglądają regenerowane części. Widać wyraźnie, że są pomalowane i już nie pierwszej świeżości, poza tym sprężynki były na tyle luźne, że można je było bez problemu obracać jednym palcem:

post-86527-0-27466800-1468578435_thumb.jpgpost-86527-0-64506500-1468578448_thumb.jpgpost-86527-0-69626200-1468578463_thumb.jpgpost-86527-0-16814300-1468578473_thumb.jpg

*mówiąc sprzęgło lub części – mam na myśli tarcze z dociskiem, wysprzęglików chyba nie ma regenerowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!