Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana lamp do jazdy dziennej, megane GT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przekopałem "oświetlenie" i nie znalazłem aby ktoś chciał zrobić podobną podmianę jak ja. Mianowiecie w Megane GT z roku 2011 światła dzienne umieszczone są w górnym rogu reflektorów natomiast w Megane GT z 2013 (po lifcie) dołożono ledy do kratek z halogenami w zderzaku. Moje pytanie czy posiadając auto z przed liftu jest możliwość założenia ledów jak w modelu po lifcie? Czy ktoś wie jak wyglądają mocowania kratek i lamp led w zderzaku ? czy wystarczy poprowadzić wiązki od lamp do jazdy dziennej w reflektorach i jak ma się sprawa z homologacją ?

Poniżej (w załączniku) poglądowe zdjęcie do powyższego tematu.

Pozdrawiam

Arek

post-84789-0-10695900-1458655851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki są takie same, musisz tylko zmienić te plastikowe wloty wokół halogenów na te przystosowane do LEDów.

Pamiętaj, że te nowsze LEDy mają 2 tryby pracy - światła dzienne i w tym trybie świecą tylko one. Drugi tryb pracy to postojówki - po włączeniu świateł mijania ledy przygasają.

Wtyczki do ledów z tego co pamiętam są 3 pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Tak wiem, że maja dwa tryby pracy i, że wtyczka jest trój-pinowa. Martwi mnie natomiast samo mocowanie tej lampy leg, gdyż ma ona 3 metalowe piny do wcisku a nie jestem pewien do czego one maja być zamontowane i czy właśnie do tej kratki zaślepiającej czy jest jeszcze jakiś element dodatkowy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już Ci nie powiem bo nie wiem.

Podejrzyj te kratki na allegro, porównaj wersje przed i po lifcie. Jak mocowania te same to nie pozostaje nic innego tylko montować.

Zrób zdjęcia przy wymianie na pamiątkę, bo później auta nie sprzedasz, każdy będzie myślał, że auto po dzwonie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, padnie od razu podejrzenie o kombinacje tym bardziej, że w ogłoszeniach można znaleźć wiele aut kombinowanych (przedni zderzak z GT a tył zwykły, to samo z wnętrzem ....masakra) ale wszystkie jako GT albo GTline opisane :)

A wracając do wątku to dokładnie tak zrobię i jeszcze podjadę do zaprzyjaźnionego serwisu ASO podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Tak wiem, że maja dwa tryby pracy i, że wtyczka jest trój-pinowa. Martwi mnie natomiast samo mocowanie tej lampy leg, gdyż ma ona 3 metalowe piny do wcisku a nie jestem pewien do czego one maja być zamontowane i czy właśnie do tej kratki zaślepiającej czy jest jeszcze jakiś element dodatkowy?

 

Też się przymierzam do zmiany na takie ledy. Nawet same ledy już kupiłem. Teraz potrzebuje kupić kratki w zderzak przystosowane do tych ledów no i element do którego przykręca się ledy właśnie na te 3 śruby. Samego podłączenia jeszcze nie rozkminiałem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć - czy coś się zmieniło w temacie ? Również jestem zainteresowany tą kwestią, raz ze względu na LEDy , dwa że obecnie jest tam duża dziura przez którą mogą wpadać kamyki i uszkodzić chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!