Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie wyłącza rozrusznika po odpaleniu silnika.


pawelluki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja mam podobny problem w megane III kombi grandtour 2009 r 1,9 dci, spaliło mi rozrusznik, wymieniłem na nowy, koszt 640 zł. i jak odpalam kręci cały czas, trzeba klemy odczepić by nie spaliło go, na 20 razy raz odpali bez niczego normalnie. Zmieniłem moduł na nowy to samo. Błędów nie ma na komputerze co może być?

Po co kolega pisze o tym samym w 2 różnych watkach? Połączono w jeden wątek. Aston76

 

Witam, mam problem do rozwiązania na wczoraj. A mianowicie spalił mi się rozrusznik w reni , mechanik postanowił wstawić po regeneracji. Po 3 dniach też go szlak trafił. Zamówiłem nowy za 640 zł. Boscha. Wstawił. Ale po paru dniach pojawił się następny problem. A mianowicie rozrusznik kręci nawet po odpaleniu samochodu. Słuchać wyraźny szum kręcenia. Wyłączam na guzik start/stop a on nadal kręci chcąc odpalić silnik. Trzeba kleme ściągnąć by go nie spalić. I co z tym fantem mam zrobić ? Dodam że samochód był u elektryka i błędu żadnego nie ma.

 

Regulamin: pkt 5.10 - Krzychu

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie ogar ten elektryk... Podłaź probówkę pod plus od stacyjki czy przycisku jeśli po odpuszczeniu kręcenia żarowa nadal się pali to masz problem z elektryką (przekaźnik przycisk stacyjka) jeśli gaśnie to zacina się elektromagnes i kwestia jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobem Merkaba raczej tego nie sprawdzisz... szukaj innego elektryka.

Powodów może być kilka, rozrusznik walnięty - ale to raczej można wykluczyć; sklejony styk przekaźnika podającego napięcie na przewód zasilający elektromagnes rozrusznika; stałe napięcie na kablu zasilającym elektromagnes - gdzieś jest zwarty z plusem np tym głównym rozruchowym; zalana skrzynka bezpieczników w komorze silnika; tam jakieś powstało zwarcie.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!