Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Maciej-J

Megane I phII CB w miejsce fabrycznego radia a radio do bagażnika

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad montażem cb w miejsce fabrycznego radia tuner list. Radio natomiast trafi do bagaznika. Jest to stary kaseciak a cale sterowanie i tak jest przy kiedrownicy. Co sadzicie o takiej opcji? Posiadam cb radio JFK II i raczej malo jest miejsc gdzie mogl bym je jakos sensownie zamontowac. Antena helikalna firestik pojdzie na klape bagaznika.

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowano przez aston76

Jako pomysł moim zdaniem bardzo ciekawy, koncepcja też ale.....

Przekładając radio do bagażnika i chcąc by działało tylko z pilota pod kierownica, musisz przedłużać wszystkie przewody jakie za radiem są podłączone.

Od zasilania przez wyjścia głośnikowe po kabel antenowy. Robi się z tego dość spora wiązka przewodów tak długich jak długość kabiny.

Idąc Twoim tokiem myślenia, ja bym się postarał radio schować jednak gdzieś z przodu, choćby nawet pod deską albo w schowku przed pasażerem, ale tak by oryginalnych przewodów starczyło bez ich przedłużania i przeciągania przez całe auto.

W ostateczności przedłużyć tak by radio wstawić pod któryś z przednich foteli. Zdecydowanie mniej roboty.

Mimo wszystko spróbuję. Podobno Renata ma obszerne progi, które dużo przyjmą. Szkoda mi miejsca w schowku, a pod siedzeniem moze byc problem z wilgocią. Przedłużenie kabli to dla mnie nie problem. Zastosuję normalne kostki zasilajace, audio i mini iso. Już nawet się trochę po necie rozglądnąłem, wszystko jest do kupienia za grosze. Jak coś nie bedzie działać rozepnę kostki w desce rozdzielczej i radio wróci na swoje miejsce. Pracy może będzie trochę, ale idzie ciepło wiec trzeba sobie znalezć jakies zajecię, żeby głupoty do głowy nie przychodziły.

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowano przez aston76

Kolego zanim rozkopiesz instalacje zamontuj prowizorycznie radio CB i przetestuj. Z mojego doświadczenia wiem że to nie do końca dobre miejsce. Nie chodzi tu o montaż ale o sąsiedztwo innej elektroniki. W moim przypadku - radio President Walker - sąsiedztwo wyświetlacza i czytnika kart powoduje spore zakłócenia. Praktycznie poziom tych zakłóceń pozwalał pracować tylko na małe odległości. Ja zrezygnowałem z tego miejsca.

@Maciej-J - W poprzednim samochodzie (Renault Thalia) radio CB zamontowałem w schowku przed nogami pasażera i dokupiłem przedłużacz do gruszki, który puściłem pod deską rozdzielczą. Super się sprawowało takie rozwiązanie i dodatkowo po odkręceniu gruszki od przedłużacza nie było śladu po CB dzięki czemu nie obawiałem się kradzieży (parkowałem pod blokiem).

Jak nie używasz popielniczki, to niezbyt duże CB pasuje idealnie w miejsce po popielniczce i zapalniczce.

President JFK II nie zmieści się w miejscu po popielniczce. W sumie kable już mam przeciągnięte. Kostki zasilania i głośników już polutowane. Czekam na kostki mini iso. Teraz zobaczę, czy da się skopiować włącznik on/of. Jego też chciałbym przenieść na deskę rozdzielczą, bo czasem może się przydać.

Dodano: 04 kwi 2016 - 21:24

Kostki iso dotarły, ale nie miałem czasu nad tym posiedzieć. Jak czasu starczy, to w tym tygodniu powiwinienem skończyć i zobaczę, czy będzie to działać.

Dodano: 12 kwi 2016 - 21:40

Radio przeniesione do bagażnika. Wszystko działa jak należy, no i mam wolnego din-a na cb radio

post-89915-0-01948800-1460490024_thumb.jpg

Mam już taką ramkę, ale dzięki za podpowiedż :). Musiałem ją potraktować pilnikiem i papierem ściernym żeby, zmieścic tam kieszeń radiową z upakowanym cb radiem. Lekko nie było ale i to się udało. Teraz, czeka mnie podłączenie cb bezpośrednio do aku i przez przekaźnik, bo chcę żeby działało po stacyjce. Muszę jeszcze podumać nad miejscem na glośnik zewnętrzny cb, no i jakis uchwyt na radio fm, które narazie leży luzem w bagażniku.

Radio Fm to rzepem technicznym albo opaską z szerszej gumy. (taka z pasmanterii)

CB będzie działać po stacyjce jak cewkę przekaźnika podłączysz do zasilania gniazda zapalniczki.

Tak to wygląda. Narazie będzie tylko dumanie bo pogoda do du..y, no i brak czasu ;/

Dodano: 12 kwi 2016 - 23:26

Opcję z ta zapalniczką też rozważam, ale narazie czekamy na chwilę wolnego czasu.

Dodano: 16 kwi 2016 - 15:54

Przewody zasilające już na swoim miejscu. Idąc za radą kolegi gojgien-a, sterowanie przekaznika będzie doprowadzone z gniazda zapalniczki. Musze tylko polutować końcówki, zarobić kostki, i przykręcić gdzies gniazdo przekaznika.

Dodano: 18 kwi 2016 - 23:13

Radyjko zamontowane :D Pozostało jeszcze poprawić kilka drobiazgów, ale o takie coś mi chodziło.

post-89915-0-76999400-1460495951_thumb.jpg

post-89915-0-44974300-1460495963_thumb.jpg

post-89915-0-54779700-1461013843_thumb.jpg

post-89915-0-44171900-1461013858_thumb.jpg

Witam. Ja swoje zamontowałem zamiast popielniczki ale ja nie palę :D

thumb_hosting_zdjec_1461098262__cb_radio.jpg