Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamierzam kupić Megane 2007r.


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

Autko kupuje wlasnie u Dabrowskich, jednak nie zakladam z gory ze bede stalym bywalcem ASO, bo jaka wtedy jest przyjemnosc z uzytkowania auta :mrgreen: tak wiec nie mam zamiaru sie zbytnio zaprzyjazniac z panami z ASO, ojciec z Laguna II odwiedza ich srednio raz w miesiacu ale ponoc dostal jeden z tych felernych egzemplarzy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma auta bez wad;) A w pierwszych modelach Megane II jak sie szyby z przodu spuszczalo to przecinaly kable do glosnikow :mrgreen: A pierwsze Hands Free takiemu jednemu gosciowi wymienili wszystkie czesci tej funkcji. A wiem ze jednej rodzinie dali nowa meganke bo prawie caly rok spedzila w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie jestem ciekaw jak pojedzie na tych 17'tkach, jesli ktos jezdzil Meganka na oponkah 205/50 R17 to bylbym wdzieczny za krotki opis...ja narazie nic nie moge powiedziec bo autko odbieram dopiero w czerwcu...porady i ostrzezenia mile widziane :mrgreen: pozdrawiam forumowiczow :)

Witam.

Ja jeżdżę na takich felgach i oponach 225/45/17 i powiem tak: w tej chwili moja MeganeII wygląda bardzo fajnie :) , wiele osób mówi, że jedną z lepszych wizualnych rzeczy w tym aucie są właśnie koła, a samochód pozytywnie wyróżnia się z tłumu ale...

Niestety cierpi na tym komfort jazdy :-( , wszystkie najdrobniejsze nierówności i dziury, każdy kamyczek na drodze przenoszone są do kabiny. Następną niedogodnością jest moment gdy wjadę w koleiny, wtedy trochę macha kierownicą i ciężko znaleźć odpowiedni tor jazdy, natomiast na dobrej nawierzchni jedzie jak przyklejony do nawierzchni :) . Niestety w Polsce jest bardzo mało dobrych dróg i nie można cieszyć się przepięknymi dużymi alufelgami (może za jakiś czas to się zmieni :roll: ). Wiem, że ciężko będzie Ciebie odwieść od tych oryginalnych 17tek (ja niestety też nie posłuchałem rad znajomych), ale radzę Ci z własnego doświadczenia zacisnąć zęby i odpuścić sobie, ponieważ za jakiś czas będziesz tęsknił za ciszą w kabinie. Pójdź na kompromis i kup sobie jakieś bardzo ładne 16" i będziesz zadowolony, choć znając życie przekonasz się o tym dopiero później ;-) . W każdym razie życzę Ci udanego i bezawaryjnego samochodu :) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dziwna sytuacje, ktora nie do konca rozumiem...moze ktos mi wytlumaczy (ze znajomosci samochodow od strony technicznej/mechanicznej jestem prawie zielony). Otoz zamowilem autko (megane II 3d) i w salonie sprawdzili ze na linii produkcyjnej jest jeszcze jeden egzemplarz ktory moga dostosowac do moich potrzeb...na drugi dzien dzwonili do mnie i mowili ze owszem wszystko jest tak jak zamowile jednak ten egzemplarz jest przystosowany do kol 16'' (a zamowilem 17") i na takich kolkach jak ja chce bedzie dopiero w nastepnej serii w produkcji...nie rozumiem jaka jest roznica, myslalem ze to kwestia przelozenia tylko kol z 16" na 17"...moze mi to ktos wytlumaczyc?? chyba ze w salonie cos pokrecili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc żadneho problemu - ściema warsztatu. NA zdrowy rozsądek biorąc. To jak będziesz chciał wsadzić sobie 17" czy tam 18" to co zaiasz musisz zmieniać ?? Bzdtura zalatuje.

W MII nie można tylko wsadzić alu 15" bo sie tarcza nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to nie ma znaczenia na jakich rozmiarach sie jezdzi. Powod ale malo realny to poprostu nie beda umiec komputera przeprogramowac bo jak auto jest dostosowane do 16" a zalozy mu sie 17" to beda male przeklamania.

Jak dobrze pamietam to Ty bedziesz miec 205/50?? Jezeli tak to ja nie widze innego problemu bo to sa maksymalne opony jakie mozna zalozyc do meganki seryjnie bo 215 juz wychodza delikatnie za obrys samochodu a to jest nie zgodne z przepisami. A moze poprostu chca Tobie dac te felgi bo maja ich za duzo i chca sie ich pozbyc.

 

Ja bym sprawe postawil jasno. Niech podaja dokladnie w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byla skomplikowana troche sytuacja bo szefowi (to bedzie auto firmowe) zalezalo na fakturze marcowej za nie (fakture mozna wystawic dopiero jak jest auto) a na autko sie czeka pare tygodni i wlasnie dzwonili ze do konca marca moga sprowadzic ale na 16'tkach a na 17'tkach dopiero na 11 kwietnia, teraz przez to musze czekac do czerwca bo szef dopiero w czerwcu potrzebowal bedzie koszty :/ mimo to nie wiem czy zmiana tych kol to byl taki problem, az tak skomplikowane to to nie jest...teraz to juz dupa zbita :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" sa ladne ale na codzien widze meganke na 205/55/17 i powiem wam ze po miesiacu z przodu mial wsadzone stalowe bo mu prostowali te felgi. I wedlug mnie nie ma co przesadzac na polskie drogi z 17" z profilem 55 a juz nie wspomne o 45. A wedlug mnie to juz nie zalezy od umiejetnosci omijania dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!