Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamierzam kupić Megane 2007r.


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie podoba bardzo wzor ktory wybralem, tym bardziej ze jeszcze nie widzialem takich w megance na drodze (moze slabo sie rozgladalem), pozatym jak juz wspomnialem to bedzie auto firmowe a jak wiadomo "darowanemu koniu nie zaglada sie w zeby" :mrgreen: tylko jeszcze musze z szefem ustalic kto bedzie placil za "ewentualne" prostowanie - btw oponki beda 205/50 R17 (nie potrafili tylko ustalic jakiej firmy, ponoc michelin, good year lub continental) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje zakupu samochodu!!! MC2 D16 w kolorze 676 - kompozycja jak najbardziej poprawna :mrgreen: Osobiście wybrałbym jednak opcję "lakierowane elementy nadwozia" - ale to kwestia gustu.

 

Silnik 1.6 może być - koło zmiennych faz rozrządu zostało poprawione w Megane 2 po liftingu i nie powinno być problemu). Siedemnastki - karamba na śląskich drogach, jeździłem to wiem. Będziesz musiał się przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania ukł kierowniczego podczas codziennych walk z koleinami. Za to na dobrej nawierzchni MC2 na 17 calach będzie rządzić!!!

 

Ogólnie to za 60 tyś lepszej nowej fury nie kupisz (stosunek ka$y do wyposażenia i bezpieczeństwa).

 

W sprawie opon - faktycznie, nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakiego producenta będą opony, ani w żaden sposób wpłynąć w tym temacie na fabrykę.

 

W kwestii Serwisu - każdy chwali swoje :-) mój jest najlepszy :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym jednak opcję "lakierowane elementy nadwozia" - ale to kwestia gustu

 

mysle ze surowe te elementy sa praktyczniejsze...pozatym w salonie tez mi doradzili surowe z uwzglednieniem ze gdybym nie byl zadowolony to moga w kazdej chwili te elementy przemalowac...wiec to przy jakich zostane wyjdzie w "praniu" :mrgreen:

 

mimo wszystko dzieki raq za docenienie mojego wyboru :-)

 

p.s. ktory to Twoj serwis?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwy serwisu raczej nie zamierzam wyjawiać...

 

Natomiast w sprawie elementów lakierowanych teoretycznie masz rację - można pomalować późnej (tylko że zamiast 300 pln zapłacisz więcej).

 

Ps. Jeżeli dobrze pamiętam jesteś z Bytomia? Słyszałem, że chłopaki mają już srebrnego R26 (namocniejsza 230 konna wersja Megane). Nasz dotrze dopiero w maju :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie ASO są do bani. :-) Ale może jestem w błędzie bo może gdzieś jest taka mała perełka na którą nikt nie nadaje. Ale na liście dyskusyjnej klubu renault nie spotkałem takiej. Wszędzie chcą wszystko wymieniać... Mi koszt pewnej naprawy wyliczyli do ok 2000 zł + ten element w kasie mi powiedzieli ok 2000-2500. Mdlałem tam.

Na szczęście koszt naprawy zamknął się w okolicy 350 zł i tak to jest z ASO!

 

Nie chce bardziej nadawać, bo w ASO jest miło i ładnie...

 

Na koniec mojej wrogości do ASO podam przykładowo cennik w takiej książeczce Co i ile?

 

Wymiana klocków hamulcowych przednich 375 ;-)

Wymiana tarcz przednich 700 ;-)

Klocki + tarcze są w promocji tylko 906 zł :-)

Wycieraczki wymiana 145 zł :shock:

wycieraczki tylne 180 zł :mrgreen:

Filtr przeciwpyłkowy 130 zł :roll:

Filtr powietrza 85 zł :)

 

I każdemu wlepiają czujniki ciśnienia opon, aby mieć klienta 2 razy do roku na wymianę opon 80-100 zł + podpięcie do kompa celem przyuczenia czujników ciśnienia! Suma ok 200 zł. Pomijam tutaj fakt że czujniki mają wielu wielbicieli.

 

[ Dodano: 2007-03-06, 16:44 ]

nazwy serwisu raczej nie zamierzam wyjawiać...

 

Natomiast w sprawie elementów lakierowanych teoretycznie masz rację - można pomalować późnej (tylko że zamiast 300 pln zapłacisz więcej).

 

Tu akurat masz rację. Myślę że takie malowanko z nakładkami może dojść do ceny w okolicy 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat masz rację. Myślę że takie malowanko z nakładkami może dojść do ceny w okolicy 1000zł.

 

Ja niestety akurat nie mialem porownania jak wyglada te autko z lakierowanymi i surowymi tymi elementami...w internecie wiekszosc widzialem z surowymi...no ale najlepiej oceniac na zywo...dlatego dopiero sie przekonam ok 26-go marca bo ma wtedy przyjsc do salonu...ale odbieram do 10-go kwietnia, wiec jak mi sie od razu nie spodobaja te lementy surowe to moze zdecyduje sie je przemalowac przez ten czas jak bedzie czekalo w salonie...mam nadzieje ze koszt bedzie jednak mniejszy niz 1000zl

 

Ps. Jeżeli dobrze pamiętam jesteś z Bytomia? Słyszałem, że chłopaki mają już srebrnego R26 (namocniejsza 230 konna wersja Megane). Nasz dotrze dopiero w maju :cry:

 

chyba nawet go mijalem w miniony piatek na obrzezach bytomia i w malym szoku bylem...wygladal swietnie, wlasnie srebrny z taka mala kratownica na przednim zderzaku...podejzewam ze prowadzil go ktos z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Dużej różnicy nie odczujesz bo tak czy siak będziesz miał czarne nakładki tylko albo chropowate albo pomalowane i błyszczące.

Chropowatej nie da się pomalować, więc będziesz musiał kupić nowe do malowania. Być może za kilkaset zł uda Ci się kupić zamienniki pewnej firmy na A (tak mi się wydaje). Nie wiem jaki jest koszt malowania w ASO. No może z tymi 1000 zł to przegiąłem. :mrgreen:

 

Tak wyglądają malowane.

cyrax31_1115062898_megane2petite.jpg

2 gie ujęcie innego z pomalowanymi.

goodie_1117322376_cimg2880.jpg

 

Nie mogę znaleźć z niepomalowanymi nakładkami. Niemniej jednak nie martw się w tym kolorze nie są wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!