Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem z Megane 1.6 16v objawia się w ten sposób że słychać stuki z przodu z prawej strony i skrzypienie na nierównościach, wszystko zaczęło się dziś gdy wybrałem się do Krakowa, podjechalem na stacje diagnostyczną ale uznali ze wszystko jest w porządku, a stuki słuchać nawet na mimimalnych nierównosciach jakby coś o coś uderzalo , dodam ze naciskajac maske przy prawym kole słychać skrzypienie. Proszę o pomoc.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że stuki i skrzypienie występuje gdy jest gorąco teraz dosłownie godzinę temu zapaliłem samochód przejechałem parę kilometrów i nie słyszę tego stukania i skrzypienia z prawej to co to może być ? gumy stabilizatora wydają się być ok, sprawdzałem ze znajomym który tak stwierdził.

 

Dodano: 07 kwi 2016 - 06:24

ponawiam prośbę

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze gumy stabilizatora prawie zawsze wyglądają ok a takie nie są. W mojej padlinie coś tłukło, metaliczny dźwięk, byłem 2 razy na szarpakach zaciski chcieli mi wymieniać i całą masę innych rzeczy. Kupiłem gumy stabilizatora pojechałem do mechanika, kazałem wymienić ( nie mam dostępu do kanału bo wymienił bym sam). Cisza. Nie mówię że na 100 % jest to to ale obstawiam na 99 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może to być amortyzator? bo chyba zlokalizowalem usterkę, naciskam z prawej strony na naadkole i skrzypi oraz slychac ten stuk, ale tylko wtedy tak jest gdy zrobie około 3 kilometry i zaczyna się odzywać.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator też może być tyle że jak się mi wydaje musiałby być już pusty i nic a nic nie trzymać co czuł byś podczas jazdy, każda dziura oznaczałaby konieczność kontry.W swoim bolidzie mam nowe ( 1 rok /15 tys) i też skrzypi ale nie puka. By sprawdzić gumy stabilizatora auto trzeba konkretnie rozbujać.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W takim razie następne w kolejności do sprawdzenia masz łożyska amortyzatorów. Przy okazji ich wymiany (o ile to będzie konieczne) nie zaszkodzi dorzucić nowych poduszek amortyzatorów - chociażby ze względu na wiek auta. Poduszka to spory kawał gumy, która może być już zbyt twarda, skruszała etc. i to też może być jedna z przyczyn. Jeśli skrzypienie nie zniknie - następne w kolejce same amory. Zużyty amortyzator nadmiernie obciąża gumy stabilizatora i może powodować skrzypienie nawet po ich wymianie; auto zwyczajnie nie ma pełnego podparcia w zakręcie. Spróbuj ustalić (o ile tego nie wiesz) kiedy amory były wymieniane. Jeśli okaże się że masz je od nowości - możesz w ciemno jechać na ich wymianę, bez względu na to co pokazują wyniki na szarpakach. U mnie przednie amortyzatory były tak zużyte, że po wyjęciu można było je było wcisnąć jednym palcem, jak długopis, a na próbach było (w zależności od stacji) między 70 a 80% sprawności. Z tylnymi było niewiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź czy nie masz pęknietej sprężyny amortyzatora (na kielichu-dolna część sprężyny). Jak miałem identyczne objawy. Później w tasie wszystko wyszło na jaw jak sprężyna wyszła mi z kielicha - był naprawdę duży kłopot. Tego na pierwszy rzut oka nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie wahacza lubią skrzypieć, nie wiem czy nie lepiej od tego zacząć bo najtaniej. Łożyska amortyzatorów to raczej strzelają przy skręcaniu, natomiast poducha amortyzatora raczej puka. Nie myszkuje Ci trochę samochód na drodze, w szczególności gdy jedziesz po takiej asfaltowej tarce czy po drodze, gdzie łata goni łatę?

Zasugerowałem się poprzednim postem, a temat dość stary :P Sorka ;]

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!