Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie kręci rozrusznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

W mojej Megance 1.9d, (1999r) nie domagał bendinks, więc postanowiłem wykręcić rozrusznik i oddać do zakładu regeneracji.

Odkręciłem klemy akumulatora, wykręciłem rozrusznik. Po 2 dniach zamontowałem rozrusznik, podpiąłem akumulator i po przekręceniu słychać tylko cyknięcie elektromagnesu, a bendinks się nie kręci.

Rozrusznik wymontowany, sprawdzony na stole probierczym pod obciążeniem - na 101% jest ok.

Akumulator naładowany, rozrusznik dobrze podłączony. Pociągnąłem nawet masę na rozrusznik prosto z aku.

Czy mogło się coś rozkodować? Centralny z pilota działa. Jedyne co zauważyłem, że po przekręceniu stacyjki w pozycje III, na desce wyświetla się STOP i ikona akumulatora.

Na mechanice się znam i już w nie jednym aucie wymontowywałem rozrusznik, jednak takie siupy mam pierwszy raz.

Co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód wychodzi z głównej wiązki, a jego początek pewnie jest gdzieś w skrzynce bezpieczników w komorze silnika? Znajdę jego początek i sprawdzę.

Czy mógł się rozkodować ECU w samochodzie, jak był 2 dni bez akku?

Rozrusznik, jak i wszystko inne musi mieć swój bezpiecznik. Gdzie on się znajduje w 1.9d?

 

Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozrusznika idą 2 przewody plus oraz masa. Gruby łączy bezpośrednio uzwojenie rozrusznika do klemy plus akumulatora (może to robić przez bezpiecznik CAL), cienki (na wsuwkę) daje sterownie na elektromagnes bendixa. W twoim przypadku piszesz, że słyszysz bendix to raczej cienki jest OK, proponuję przyjrzeć się dokładniej połączeniu akumulator/rozrusznik oraz masie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa idzie prze obudowę rozrusznika

Pełna zgoda ale silnik jest umocowany na gumowych poduszkach i do niego należy doprowadzić masę zazwyczaj z karoserii. O tej masie w poście powyżej napisał kolega aston76.

Co do zasilania bendixa to w tym modelu raczej nie ma przekaźnika, przewód ze stacyjki poprzez złącze w puszcze z bezpiecznikami pod maską zasila bezpośrednio rozrusznik. Przekaźnik był w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa oczywiście ale są tacy co w tych dwóch przewodach szukają masy bo ktoś gdzieś napisał że tam powinna być doprowadzona.

 

Dako nie musisz ;) ale jest prosto od plusa akumulatora do jednego z zacisków na rozruszniku.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujecie, że gruby przewód jest na stałe połączony z akku, a sygnał do rozruchu idzie na "wsuwkę" elektromagnesu?

Wszelkie schematy, rozpiski bezpieczników dla mojego silnika są na forum. Szkoda tylko, że zdjęcia były umieszczone na zewnętrznych serwerach, gdzie z czasem są kasowane.

Edytowane przez Dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uświadomienie mnie, jak jest podłączony rozrusznik w osobówkach z tego rocznika :)

Sprawy elektryczne ogarnę samodzielnie, w końcu nie ma tutaj dużej filozofii.

 

Proszę tylko o informację na temat immo. Czy jest możliwe jest, że po 2 dniach z odłączonym akumulatorze, komputer auta się "rozkodował" i nie pozwala auta?

Edytowane przez Dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!