Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż alarmu analogowego Scenic III


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

jestem nowym posiadaczem Scenica 1,5 110 FAP 2011 i chciałbym zamontować jako dodatkowe zabezpieczenie prosty alarm nie oryginalny po CAN. Szukam opisu wyprowadzeń gdzie szukać kabli do wpięcia się z alarmem. Interesują mnie tylko podstawowe funkcje, nie musi być sterowania centralnym zamkiem. Montowałem u siebie alarmy w Carismie i Saxo, ale to jak widzę inna bajka.

Byłbym wdzięczny za jakiś schemat, zdjęcia itp.

Zastanawiam się nad jakimś ukrytym wyłącznikiem, ale za bardzo nie wiem co odciąć, by potem błędów nie było.

Pozdrawiam

Jacek (Xelux)

 

Dodano: 11 kwi 2016 - 18:07

Kontaktowałem się z producentem alarmów i zniechęcili mnie do analogu. W necie znalazłem niedrogi (w miarę) alarm http://allegro.pl/show_item.php?item=5955587224 podobno mają schemat. Trochę się obawiam, bo nie wiem, czy mam wyprowadzoną wiązkę pod alarm, jak to najprościej sprawdzić (tylko w serwisie po VIN ?).

Pozdrawiam

Xelux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł, może zamontować najprostszy alarm i podpiąć go bezpośrednio do akumulatora do tego tylko syrena i czujnik wstrząsowy oraz jakiś obwód w immobiliser alarmu. Tutaj rodzi się pytanie co można w przerwać w silniku 1,5 dci bez sygnalizacji błędów i problemów z komputerem ?

Koszt takiego przedsięwzięcia poniżej 100 zł więc niewiele za poprawę samopoczucia. Dodam, że alarm byłby używany tylko czasami więc obsługa dwóch pilotów mi nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

Jacek (Xelux)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, ja u siebie w Scenicu zamontowałem alarm SEO PERFECT CAN, razem z alarmem dostajesz dokładną instrukcję montażu tz. producent dokładnie pokazuje jaki kabel gdzie trzeba wpiąć w instalacje elektryczną samochodu, nie musisz mieć wyprowadzonej oryginalnej wiązki pod alarm. Doskonale współpracuje z funkcją hads free, jest to alarm bez pilotowy który obsługuje się przy pomocy fabrycznej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!