Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna wymiana świec 1.4 TCe


fourier

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wg. serwisówki świece ma się wymieniać co 4 lata albo 60 tys. km. Mam przejechane 53 tys. km, świece kupiłem za 129 zł przy okazji kupowania świec do motocykla i zastanawiam się czy dać je do wymiany w ASO przy okazji przeglądu czy samemu się bawić. Nigdzie niestety nie znalazłem informacji/opisu w jaki sposób się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja serwisówka mówi 120tys. km. Ale już gdzieś na forum było, że wiele osób ma różne wartości podane.

Ogólnie wymiana jest teoretycznie prosta. Trzeba tylko uważać, by nie spaprać gwintu w głowicy. Jak dla mnie, gra nie warta czasu i ryzyka (nie mam dynamometrycznego klucza nawet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi Ci o pokrywę silnika, to po prostu się ją ściąga do góry i już.

Ja u siebie wykręciłem 2 świece aby zobaczyć jak wyglądają, są irydowy i po 70tys nie miały śladów zużycia.

Serwisówka mówi że wymiana po 120tys.

Musisz mieć wąski klucz aby wszedł w otwór. Poza tym wymiana jak w każdym innym aucie.

Jedyna niedogodność to taka, że musisz rozpiąć rurę od turbo, przechodzi nad świecą i blokuje dostęp do chyba dwóch świec.

To wszystko, robota prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

a podpowie mi ktoś jak rozpiąć tę rurę od turbo? Są tam takie spinki druciane na końcach i nie wiem jak to ruszyć żeby nie popsuć :/

Dzięki za podpowiedź z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że w tym silniku przy wymianie świec pasowałoby i przewody sprawdzić, nie? W tych wysilonych jednostkach to przewody przenoszą takie napięcia, że nie sądzę, by długo wytrzymywały. Mogę się mylić oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma typowych grubych przewodów wysokiego napięcia tylko po dwa cienkie przewodziki do każdej cewki na świecę więc to chyba odpada.

Mimo odpowiedzi Irishpiter dalej nie wiem jak się do tego zabrać, nie chcę zmieniać nic z tego co jest oryginalnie, pewnie jest z rozpięciem tej rury jakiś prosty sposób i właśnie o takie coś mi chodzi, nie chcę nic uszkodzić rozkrzywiając na siłę te druciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są cewki na świecach więc nie ma żadnych przewodów WN.

Jeśli chodzi o te opaski to nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi się, że to są jednorazówki.

W serwisie po prostu mają taki zaciskacz i zakładają po prostu nowe.

Ale jak mówię, pewny nie jestem, bo już nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!