Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poziom oleju - bagnet.


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki (pewnie dla większości) śmieszny problem. Kupiłem niedawno Megan II Grandtour 1.6 16v. Od kilku dni (czasami) pojawia mi się komunikat "TOP UP OIL LEVEL". Jak z niego wnioskuję chyba mam za niski poziom oleju? Problem w tym że komunikat pojawia się czasami. Po długim postoju jest wszystko ok, zaświeca się przy zapalaniu po krótkim postoju - ale też nie zawsze.

Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to że jak chciałem sprawdzić poziom oleju na bagnecie to ... nie umię znaleźć bagnetu!!! Nie wiem gdzie powinien być? Wydawało mi się że z przodu, ale tam go chyba nie ma?! Piszę chyba - bo mam zamontowaną instalacje gazową i może ona go gdzieś zasłania?

Pomóżcie! Co robić? Gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja Megi II 1.6 16V posiada bagnet pomiarowy oleju ;-) :P . Po otwarciu maski proszę zwrócić uwagę na lukę między chłodnicą a blokiem silnika. Zauważycie po lewej stronie filtr OLEJU. Poniżej na środku bloku silnika naSAMYM DOLE znajduje się ŻÓŁTY bagnet pomiarowy oleju. Polecam podnieść rękaw i dobrze się schylić. Komputer pokładowy również pokazuje ilość oleju tzn. jest elektroniczna miarka z kółeczkami, max - 5 kółeczek ,min - 0 kółeczek konieczność uzupełnienia oleju. Życzę miłego dnia i powodzenia w szukaniu bagnetu pomiarowego.

Pozdrawiam

Gregorrrrr

___________________________________________________________________________

icon4.png

 

 

Powtarzam: KOLOR CZERWONY ZGODNIE Z REGULAMINEM JEST ZASTRZEŻONY DLA ADMINISTRACJI :!:

Zmieniam po raz drugi, a Ty za samowolne usuwanie wpisów moda ze swojego posta i ponowne pisanie w czerwieni otrzymujesz ostrzeżenie o wartości 2 - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorrrrr - dzięki za pomoc :P

Po większych poszukiwaniach udał omi się odnaleźć bagnet. Jest na swoim miejscu, tam gdzie piszesz, tylko tak jak wspominałem mam zamontowaną instalację gazową i ona go bardzo zręcznie zasłania i dlatego nie było go widać. Jst tak zakleszczony, że będę musiał troche powalczyć żeby go wyciągną - poprzedni właściciel chyba nie sprawdzał poziomu oleju :P

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!