Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mocne szarpnięcie silnikiem przy odpalaniu


krzemyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zapalam auto na zimnym bądź ciepłym silniku, to silnikiem tak szarpie,

że aż słychać w środku jak uderza w karoserie. Zaczęło to być zauważalne po wymianie górnej prawej poduszki (na oryginał).

Podejrzewam, że została źle ustawiona. Stąd pytanie,jak powinna być ustawiona?

A może o coś innego?

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - nie dopisałem w temacie.

Wymieniona została poduszka od dołu silnika, pozostała ta przy skrzyni.

Dodatkowo sprawdzone wtryski - korekta nie przekracza +/- 1.

Dwumasa sama w sobie nie wydaje dziwnych dźwięków (próba ruszenia na ręcznym).

Poza poduszką skrzyni chcę sprawdzić ustawienie rozrządu. Na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalasz z wciśniętym sprzęgłem to też tak się dzieje?

Jeżeli zaczęło się po wymianie poduszki to zacząłbym od jej sprawdzenia.

Na którymś forum podobne objawy były związane z niesprawnym gaszakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniłem poduszkę prawą nieolejową - jest lepiej, w zasadzie rozwiązało to problem szarpania silnikiem przy zapalaniu.

Sprawdziłem też gaszak na kompie - i przy testowaniu/przyuczaniu zamykał się szybko i sprawnie, błędu tez żadnego silnik nie załapał.

Wymieniłem też poduszkę od strony skrzyni na Hutchinsona, i niestety mam wrażenie, że jest gorzej.

Czuć wibracje w kabinie, wewnątrz coś rezonuje. Jak jestem pod autem i stoję po końcem sanek (prawie pod grodzią), to też coś słychać.

Aktualnie wymienione mam już wszystkie poduszki, jak się ogląda i łapie silnik to wygląda, że same poduszki są ok i drgania nie przenoszą się w miejscach przez poduszki.

W którym miejscu mogą jeszcze drgania przenosić się na karoserie? Wydech oglądałem i wygląda ok, aczkolwiek pierwsza osłona wydechu od strony silnika też drga.

Może jakieś inne miejsce warto sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pisałeś o problemach z turbo. Zastanawiam się czy nie masz problemów z samą pracą silnika, bo po wymianie poduszek teoretycznie powinno być lepiej. Jak silnik nierówno pracuje to.wymiana poduszek nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje w zasadzie równo.

Jedyne co mi się wydaje, to że ma dość duże drgania, ale mechanicy twierdzą, że jest w miarę ok.

Czy turbo może mieć wpływ na drgania silnika i auta na wolnych obrotach?

Bardziej bym podejrzewał dwu-masę, ale nie słychać żeby się jakoś specjalnie była głośna.

Postaram się nakręcić film jak chodzi silnik, może to coś powie.

 

Dodano: 15 maj 2016 - 10:23

Tutaj filmik:

 

Drgania są szybsze i bardziej intensywne niż pokazuje filmik, wyraźnie widać przy filtrze powietrza oraz osłonach na kabel...

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!