Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyświetlacz, zegary wyłączają się podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Scenica II z 2004r.

Ostatnio jest z nim taki problem, że zegary/wyświetlacz wyłączają się podczas jazdy po czym włączają.

Jest to irytujące, towarzyszy temu pikanie, zegar itp. się resetuje, wyskakują komunikaty typu sprawdź olej itd.

Mam film, proszę przewinąć sobie do 2:04 i 2:58

Co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szerokiej dwurzędowej wtyczce zasilającej licznik popraw styk na zasilaniu. Czerwony i czarny przewód na pinach 1 i 2. Miałem identycznie i pomogło dogięcie blaszek we wtyku na tych dwóch przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną możliwością jest standardowe padanie licznika i trzeba myśleć o naprawie puki nie padł całkiem lub o zmianie na inny najlepiej poliftowy z j.PL oczywiście przy okazji zmiana radia na updatelist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdemontowałem ten licznik i zauważyłem, że po dociśnięciu szarej kostki licznik nie gaśnie.

Włożyłem plastikowego klina z boku wtyczki i przejechałem się na jazdę próbną.

Po minucie licznik zgasnął na ułamek sekundy (wcześniej działo się to na kilka sekund, licznik wyłączał się co 3-4 minuty).

Przejechałem 40km, z przerwami, ponad godzina jazdy i licznik nie zgasł.

Ale co ciekawe dziś zauważyłem, że przebieg ze 150tyś zmienił się na 260tyś.

 

I teraz nie wiem, czy to była wina wtyczki, która przez to, że była luźna nie dawała co jakiś czas sygnału...

Z drugiej strony czy przez to sfiksował by przebieg?

Pojeżdżę kilka dni zobacze co sie dzieje. Jeżeli nie będzie się wyłanczał to kupię nową wtyczkę i dam elektrykowi do założenia, a przebieg dam do korekcji...

 

Jak macie coś do powiedzenia w temacie to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej standardowe padanie liczników z początku produkcji. Te już po lifcie podobno się nie psują. Ja zmieniłem na poliftowy z j.PL, dodatkowo kupiłem radio updatelist z mp3, stary licznik był sprawny ale sprzedałem go i w ogólnym zarysie wyszedłem prawie na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku stary licznik poprzednio dwukrotnie naprawiany resetował się co chwilę, najpierw bez następstw, później zaczął się przyciemniać i nabijać kilometry. Będąc przekonany, że już padł całkowicie Wymieniłem go na anglika z 2008r. z poprawionymi elementami które powodowały uszkadzanie się liczników starszej wersji. I ten też zaczął się resetować. Nie czekając na dalsze następstwa poprawiłem styk zasilający i masę i jak na razie kilka miesięcy bez problemów. Może masz podobny przypadek ale zazwyczaj liczniki z tego rocznika po prostu padały i pozostanie naprawa lub wymiana na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar właśnie kupić nową wtyczkę i dać elektrykowi do osadzenia.

A powiedzcie mi jak kupię licznik a anglika, to nie będzie problemu przerobić go na j.polski + kilometry zamiast mil i zrobić inny stan przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik dostosujesz bez problemu z wyjątkiem zmiany stanu licznika. Stan podany w milach przeliczy na odpowiedni w km. Licznik trzeba skonfigurować pod wyposażenie swojego samochodu i typu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!