Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

awaria silnika zgasł, dym, olej


djhehe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem R.Megane II 2003r 80kW.

Dzisiaj wracając do domu po przejechaniu 200 km samochód zaczął mi walić komunikatem na licznikach "Niveau Huile Correct" no to pierwsze co zrobiłem to zatrzymałem się w pierwszym możliwym miejscu i przetłumaczyłem komunikat na "Poziom oleju prawidłowy" taki komunikat nigdy mi nie wyskakiwał.

Spojrzałem pod maskę i pod auto wycieków żadnych nie było, sprawdziłem poziom oleju i jest prawie max, więc skoro nic się nie stało ruszyłem dalej ten sam komunikat dalej mi wywalało po przejechaniu ok. 20 km zapalił mi się STOP i auto zgasło dodam że SERVIS się nie palił i nie pali. Nie mogłem go odpalić męczył się ale odpalić nie mógł, sprawdziłem czy wycieków nie ma dalej nic, poziom oleju ten sam.

Poczekałem ok. 15 min i spróbowałem odpalić, odpalił (dosyć ciężko odpalił normalnie na strzała odpalał), przestał walić komunikatem więc dojechałem do domu.

Po zaparkowaniu auta znowu sprawdziłem czy wycieków nie ma i poziom oleju, dalej bez zmian.

Samochód zostawił czarną plamę na betonie przy wylocie tłumika (tak jak bym dał mu do odciny i trzymał go przez jakieś 5 min).

Zawołałem młodego i kazałem mu wcisnąć gaz po woli rosnąco ale takiej wielkiej plamy w drugim miejscu parkingowym nie zostawił, jednak emisja spalin się zwiększyła zaczął kopcić na czarno przy 3k.

 

Jakie przyczyny mogą być tego że zwiększyła się emisja spalin ?

Czy ten komunikat wywala u kogoś jeszcze ?

Może miał już ktoś podobny problem ?

 

Dodano: 30 maj 2016 - 19:30

Dzisiaj auto odpaliło normalnie, ze spalinami nic się nie zmieniło, dalej brak wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!