Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że moje oryginalne dywaniki się już kończą poszukuję czegoś bardziej trwałego.

 

Czy ktoś może zamawiał kiedyś dywaniki ze strony http://www.autodywaniki.pl/. Zastanawiam się nad dywanikami w wersji premium http://www.autodywaniki.pl/dywaniki-welurowe-premium-renault-megane-iii-09-p-1980.html lub wersji lux http://www.autodywaniki.pl/dywaniki-welurowe-lux-renault-megane-iii-09-p-2502.html

 

Raczej skłaniam się ku tym drugim, ale nie wiadomo czy one pasują do wersji Grandtour. Ze zdjęć wnioskuję, że tak, natomiast pracownicy sklepu twierdzą, że to są dywaniki do wersji Coupe/HB, i że przód jest taki sam, ale co do tyłu nie wiedzą.

Dodatkowo będę chciał wydłużyć o kilka cm tylne dywaniki, aby dochodziły do prowadnic.

Czy ktoś może potwierdzić różnice dywaników w wersji Coupe/HB,Grandtour albo czy może jest ktoś z Ostrowa Wielkopolskiego, chciałby pomóc :) i mógłby do nich podjechać (przy okazji) i zobaczyć te dywaniki (wymiary, jakość)?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganie III mam LUX, a w Meganie II mam PREMIUM.

Są do siebie zbliżone, ale ja jakoś wolę LUXy.

Może nie mają wzmocnienia, ale są grubsze i sprawiają wrażenie solidniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wymiary tylnich dywaników i mimo minimalnych różnic do oryginalnych (są większe) wydaje się, że pasują. Ale podobno przedni dywanik pasażera ma 85cm (75cm w oryginale) długości i z tego co patrzyłem, to sięgać będzie aż do końca wykładziny pod sam schowek. Faktycznie jest aż taki długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie 3d w megance 3 kombi, miałem w lagunie II, miałem w scenicu II, teraz chciałbym kupić do espace IV i niestety już nie ma ich w sprzedaży. Jak dla mnie to są najlepsze dywaniki, całoroczne, dobrze dopasowane, bardzo dobrze wyglądają. Jakbym potrzebował do megane III to bym brał od razu.

 

Co do tych dywaników z firmy autodywaniki to mają dobre opinie na forum espace, sam się nad nimi zastanawiam, bo oryginalnych profilowanych nigdzie nie można kupić :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tych dywaników przez jeden sezon letni. Wg mnie są marnej jakości, małe, cienkie, mało "mięsiste", słowem nie warte swoje ceny (niemałej). Ponadto są tylko w kolorze ciemnym grafitowym. Taką opinię wyrażam na podstawie tego, że w megane II też miałem dywaniki welurowe typu relief i ich jakość, dopasowanie, zakrywanie podłogi itp. była nieporównywalnie lepsza. Te dywaniki to ogromny krok wstecz i dzika oszczędność, a właściwie naciąganie klienta, bo cena pozostała na tym samym poziomie. Zresztą to nie tylko moja opinia, bo w temacie o dywaników gumowych też ktoś o tym pisał. Dlatego po jednym sezonie używania zakupiłem dywaniki welurowe relief od megane II (tak). Tylne i kierowcy pasażera pasują bez problemu, są duże, idealnie zakrywają podłogę, są bardziej głębokie no i są też w kolorze beżowym, a ja akurat mam taką tapicerkę. Jedynie dywanik pasażera nie jest dopasowany, ale można to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dywaniki kupione - stanęło na dywanikach 3D za 200zł (cena wyjściowa coś około 350zł, ale okazało się, że ktoś zamówił i nie odebrał, więc chcieli się pozbyć, bo trochę już leżały).

 

Co do samych dywaników, faktycznie przednie są troche mniejsze, a konkretnie krótsze, bo po bokach lepiej zakrywają niż zwykłe. Co do jakości i porównania do Megane II nie mogę się wypowiadać, ale faktycznie są prawdopodobnie mniej mięsiste niż zwykłe pokryte litą gumą. Napewno Renault mogło się bardziej postarać i zrobić w tej cenie dywaniki większe, lepszej jakości i przyjemniejsze w dotyku. Z drugiej strony czego oczekiwać w tej klasie aut.

 

A koledze martello się nie dziwię, mając beżowe wnętrze, raczej napewno bym nie kupił niczego grafitowego :)

post-83811-0-12251300-1465500202_thumb.jpg

post-83811-0-97448200-1465500210_thumb.jpg

post-83811-0-27108200-1465500217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zdania są podzielone :-) jak sprzedawałem megankę przy 85 tys km to prawie nie było na nich śladów zużycia. Chciałbym teraz je kupić do espace, ale renówka ich nie ma już w ofercie. Paranoja, auto sprzedawane jeszcze w 2014 roku, a już nie ma podstawowych akcesoriów. Dywaniki, które mi zaoferowano jako zamiennik tych reliefów to jakiś żart, już wolałbym położyć szmatę od podłogi zamiast nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dywaniki kupione - stanęło na dywanikach 3D za 200zł (cena wyjściowa coś około 350zł, ale okazało się, że ktoś zamówił i nie odebrał, więc chcieli się pozbyć, bo trochę już leżały).

 

Co do samych dywaników, faktycznie przednie są troche mniejsze, a konkretnie krótsze, bo po bokach lepiej zakrywają niż zwykłe. Co do jakości i porównania do Megane II nie mogę się wypowiadać, ale faktycznie są prawdopodobnie mniej mięsiste niż zwykłe pokryte litą gumą. Napewno Renault mogło się bardziej postarać i zrobić w tej cenie dywaniki większe, lepszej jakości i przyjemniejsze w dotyku. Z drugiej strony czego oczekiwać w tej klasie aut.

 

A koledze martello się nie dziwię, mając beżowe wnętrze, raczej napewno bym nie kupił niczego grafitowego :)

 

Przód OK. Ale przy dziecku z tyłu to ... sami wiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile ma dziecko...ja narazie muszę tylko wysypywać piasek z butów, bo jak odbieram dziecko z przedszkola, to mogę zrobić drugą piaskownicę w aucie :)

 

Dywaniki z tyłu to jakaś tragedia, próbowałem zrobić większe na autodywaniki.pl, ale niestety w mojej ocenie zostałem trochę olany, bo za dużo chyba ich męczyłem :). Trzeba samemu zrobić szablon podobno, bo to co mają, to standard (taki, jak oryginały, może ciut szersze). Przy dwójce dzieci na robienie szablonów, wysyłanie, żeby potem może się wściekać, że zły kształt zrobiłem, nie mam czasu. Fakt, że gdyby nie mocno obniżona cena, to bym ich nie pewnie nie kupił.

Edytowane przez Mohin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!