Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieki oleju z silnika 1.9dCi


tomakur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Mam do was pytanie czy faktycznie jest tak że na niewiele zdaje się sprawa wymiany uszczelniaczy od strony skrzyni i rozrządu zauważyłem mały wyciek u mnie w MIII 1.9 dCi Jeżeli żeście coś z tym robili napiszcie co i jak

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam ten problem. Pierwszy raz wymieniłem samodzielnie uszczelniacz od strony skrzyni, po 15 km dalej ciekło. Pomyślałem, że pewnie coś nie tak zrobiłem. Pojechałem do "fachowców" stwierdzili, że krzywo wbity uszczelniacz, a rowki widzieli jeszcze gorsze, dali gwarancję na min 10000km, zawsze coś. Koszt wymiany 830zł. Po przejechaniu ok 600km leci jak leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cieknie spod miski to nie wiele pomoże. Napisz dokładne gdzie znalazłeś wyciek. Cieknie po wale,z której strony?

Cieknie napewno od strony sprzęgła bo wymieniałem bendix i widać było zalany olejem ów wymieniany element - nie wiem dokładnie co ze stroną od rozrządu i co z miską muszę umyć wszystko i zobaczyć co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał od sprzęgła to najgorszy /najdroźszy wariant. Zdejmij osłonę koła zębatego przy rozruszniki, rozgrzej olej i obserwuj czy zarzuca nim ponad miską w stronę rozrusznika. Jeźeli sporo ubywa to niechybnie wyczujesz uślizg na sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Znalazłem uszczelniacz o tych samych wymiarach 85/105 tylko zamiast sprężynki jest szeroka warga, która po wciśnięciu na wał powinna się płasko rozłożyć i przylegać większą powieżchnią. Opcja od citroen 1.6 hdi. Zastanawiam się czy wypełnić rowek aby podczas wyciskania nie zawinęła się warga uszczelniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ciekawe czy opcja z innym simeringiem dała by jakiś rezultat, warto by było znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie, w Renault ASO nie są w stanie odpowiedzieć, co jest tak do końca przyczyną. Miałem inny dCi 120 KM i tam takich problemów nie było a przejechałem nim ponad 300 tyś km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązanie problemu spoczywa na użytkowniku, serwis opiera się na katalogu części, zero własnej kreatywności rozwiązania problemu. Nie polecam serwisu w Grudziądzu przy Netto. Teoretycznie "fachowcy" w praktyce garażowi mechanicy mają więcej wyobrażenia o problemie i możliwości rozwiązania. Zdaniem fachowców litr na 100km to nie ubytek, można zawsze uzupełnić i jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wypełnić rowek aby podczas wyciskania nie zawinęła się warga uszczelniacza.

Dobre tutaj będą materiały typu metal w płynie lub podobne np. MC Polska C-2000; MC-2685, ale najlepszy by był chyba MC-0240 typowo pod simmeringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Ja miałem taki przypadek, wedle przebiegu 160tyś pojawił się wyciek w okolicach prawego koła od pasażera z przodu, przez mechanika podczas wymiany oleju miejsce oczyszczone i zdiagnozowane na wyciek z pod miski olejowej.

Udając się na wymianę uszczelki od misy olejowej, dostaje telefon że to jednak nie to ale po rozebraniu cieknie olej z uszczelniacza wału i przy okazji zachlapało sprzęgło (dwumasa po oględzinach i jeździe mechanika nadal sprawna)

do wymiany sprzęgło plus wymiana uszczelki (uszczelniacza) ponoć sporo roboty bo cały spód i "kołyskę" trzeba zdejmować koszt 1000€ (części, robocizna)

Wyciek ustąpił jak na razie jako tako, wsio.

pozdrawiam----megane kombi 2010---1.9--130km.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!