Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Umiejscowienie wkrętek w kolektorze.


mich64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Proszę mi powiedzieć, gdzie najlepiej umieścić wkrętki lpg w kolektorze silnika k4m 1.6 16V? Szkoły są dwie albo w dolnej części kolektora /metal/, albo od góry plastik. Jak widzę ASO wiercą od góry jak ponoć zaleca Landi Renzo a inni instalatorzy od dołu. Gdzie w kolektorze umieszczone są wtryski benzyny? Proszę o ewentualne zdjęcia albo jakiś schemat Renault pokazujący budowę kolektora. Pozdrawiam.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że jeśli nawierty bedą od góry to instalka bedzie działać gorzej albo pojawią się inne problemy?

Jak macie nawiercone kolektory?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze sztuką wkrętki mają być jak najbliżej wtrysków benzynowych i jeżeli to możliwe pod podobnym kątem.

W plastiku wiercą bo jest łatwiej i nic nie trzeba rozbierać, w dolnym aluminiowym trzeba się trochę nagimnastykować żeby go wykręcić.

 

post-85286-0-61216300-1465985025_thumb.jpg

 

Ja w MII mam tak, prawdopodobnie masz tak samo.

 

post-85286-0-06015400-1465995831_thumb.jpg

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi jeszcze pokazać gdzie na kolektorze znajdują się wtryski benzynowe bo rozumiem, że blisko tych gazowych pokazanych na zdjęciu.

 

Dodano: 15 cze 2016 - 18:24

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ponoć będzie turbo dziura.

 

Wątek bym rozwinął: przy wkrętkach położonych w kolektorze plastykowym będzie większa zwłoka czasowa na reakcję na gaz, bo daleko od zaworów ssących, z resztą podobnie jak przy długich wężykach od wtryskiwaczy. Jedyna korzyść, tak uważam, w umiejscowieniu dyszy w kolektorze plastykowym to dokładniejsze wymieszanie gazu z powietrzem, ale nie wiem czy korzyść ta jest mierzalna i wada związana z "długością" dolotu gazu się nie kompensuje. Oglądałem sporo zdjęć z montażu instalacji gazowych do tego silnika i mogę powiedzieć, że instalatorzy mający się za ekspertów popełniają jeszcze inne błędy np.: wąż z odparowanym gazem ma długość "1 m" czy nagminnie leżące wtryskiwacze lub do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!