Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obiegiem wewnętrznym po wciśnięciu przycisku obiegu wewnętrznego nawiew do kabiny praktycznie zanika. Z lewej strony na podszybiu i po ustawieniu na max siły nawiewu, słyszę jak powietrze bardzo mocno napiera ale niestety nawiewu praktycznie brak. Pamiętam że rok wcześniej też się tak działo ale po chwili ( chyba po schłodzeniu układu?) coś się przestawiało i nawiew był ok.

W sumie teraz to i siła nawiewu z zewnątrz to szału nie robi, jakby słabiej dmuchało.

Scenic II 2008 rok, 1,9 dci, klimatronik

Mogę prosić o jakieś rady?

 

Może temat był już poruszany ale nie jestem w stanie znaleźć, sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za radę ale niestety odpięcie akumulatora i reset nie zadziałał, jak na obiegu wewnętrznym nie dmuchało tak dalej nie dmucha.

Po wciśnięciu obiegu wewnętrznego załącza się klima i słychać wyraźnie, że powietrze "kotłuje" się z lewej strony, a z nawiewów leci tylko bardzo lekko.

Zastanawia mnie czy po przestawieniu na obieg wewnętrzny powinny przestawić się więcej niż jedna klapka? Może jest tam jeszcze jakiś czujnik?

Może ktoś ma schemat budowy wewnętrznej układu wentylacji? Elektryczny i mechaniczny.

 

Dodano: 06 lip 2016 - 23:24

Za radą kolegi z innego forum dało mi się usunąć problem. Wlot obiegu wewnętrznego jest u góry tuż pod deską rozdzielczą, klapka recylkulacji jednocześnie zatyka wlot powietrza z zewnątrz i otwiera wewnętrzny obieg. Okazało się że nad wlotem jest gruby filc który się częściowo odkleił i zatykał wlot obiegu wewnętrznego. Niestety musiałem zdemontować całą deskę (ponoć można było dostać się do niej przez otwór zegarów ale u mnie nie było żadnych szans). Po podklejeniu nadmuch dmucha aż miło.:)

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez rab74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!