Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężarka klimy się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z klimatyzacją otóż sprężarka się nie załącza mimo ze czynnik w układzie jest.

Posiadam automatyczną klimatyzacje, w chwili włączenia klimy wiatrak się kręci a sprężarka nie startuje, sprawdziłem czujniki temperatury w kabinie, na zewnątrz przy lusterku, są ok. Podłączyłem sprzęgło na krótko i załącza się. Dodam ze klimatyzacja przestała działać nagle, komputer nie pokazuje żadnych usterek. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo upały się zaczynają i nie idzie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Sprawdź czujnik ciśnienia czynnika klimatyzacji. Ja kupiłem za 50zł nowy zamiennik , wymieniłem sam (jest zawór pod czujnikiem)i klima póki co działa do dziś.

Co do tego, że komputer nie pokazuje błędów to nic pewnego. Błąd może być widoczny ale po podłączeniu Clipa i to nie w sekcji klimatyzacji ale silnika.

Edytowane przez Gabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć elma 327 nawet na LPT, bylebyś miał do niego sterowniki żeby był widoczny jako com w komputerze. Za darmoszkę to jest wersja demo jedynie z obsługą obd2, tam nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dzięki za radę rzeczywiście poszedł czujnik po wymianie nareszcie chłodzi

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ktoś ma sprawdzone jaka wartość jest odczytywana przy uszkodzonym czujniku ? czy przy odczycie przez np clip czujnik odczytuje za małe ciśnienie by dać start sprężarce czy są "krzaki" czy błąd ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!