Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat o planowaniu przeglądu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat stary jak pierwsze Megane. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na forum. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co jest powodem pojawienia się komunikatu "Zaplanuj przegląd"?

U mnie sytuacja jest taka, że przebieg ogólny mam 80tyś (bez 100km) jeszcze niedawno na ekranie komputera widniał dystans do przeglądu ~20tyś km. Natomiast według papierów (samochód mam od Marca) olej był wymieniony z filtrem w Grudniu 2015 i według przebiegów się zgadzało a stan oleju i konsystencja również wskazywała na Grudniową wymianę.

 

Dzisiaj pojawił się wspomniany komunikat. Wiem jak go skasować, już kilka osób pokazało w internecie jak to robić. Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi właśnie na pytanie dlaczego pojawia się ten komunikat - konkretnie i co robić a raczej czego nie robić żeby nie pojawiał się zbyt często :)

Edytowane przez pawwol90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić a raczej czego nie robić żeby nie pojawiał się zbyt często :)

Odstawić samochód do garażu/na parking i niech tak sobie stoi :)

Skasuj może go wreszcie i będziesz wiedział za ile kilometrów ponownie się pojawi. Pewnie poprzedni właściciel nie wyzerował okresu przeglądu podczas zmiany oleju z filtrami. Jeżeli dla ciebie za często to podjedź na clipa i niech ci ustawi większą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że był kasowany jak zaczynałem podróżowanie w Marcu to miał jakies 26-27tyś km do przeglądu. Na dniach może był w okolicach 20kkm. To, jak skasować wiem, ale śpię spokojniej jak znam powód takiego komunikatu, stąd moja ciekawość skąd bierze się komunikat skasowany jakieś 10tyś km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee :mrgreen: :mrgreen: temat wielokrotnie wałkowany, wystarczy poszukać i poczytać...

Wcześniejszy użytkownik ustawił w komputerze aby komunikat pojawiał się po przejechaniu każdych następnych 10tyś km od skasowania (zaczyna pojawiać się ciut wcześniej). Ot wielka tajemnica... taka przypominajka dla użytkownika o tym że musi to zrobić, odwiedzić serwis.

A gdzie miałeś 26/27tyś? Mamy rozumieć że stosujesz się do wymian oleju co 30tyś?

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie miałeś 26/27tyś? Mamy rozumieć że stosujesz się do wymian oleju co 30tyś?

26/27tys miałem w marcu. Raczej nie czekałbym do tych 30k ale wolałbym wiedzieć po ilu km od tych 30k zrobiłem wymianę. Da się ta przypominajke zminic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!