Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1,9D


LYNX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym "forumowiczem" i nowym właścicielem SCENICA 1,9 D z 2000r. Mam pytanie na co powinienem zwrócić uwagę przy eksploatacji tego autka? Chodzi mi w szczególności o silnik i zawieszenie.

Pozdrawiam LYNX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę krajana i to z tym samym silnikiem :shock: . Jak bym tego nie przeczytał to bym odesłał Cię do całej lektury forum a i w sumie to tak trzeba zrobić bo nie da się wszystkiego ponownie napisać. Na początek sprawdź sobie stopień zużycia gum drążków stabilizatora, kontroluj olej i płyn chłodniczy. Po zakupie zmień filtry i płyny, rozrząd i oleje ze szczególną uwagą na filtr paliwa bo nie miła niespodzianka będzie jak się pompa zatrze. Umów się do serwisu na tą wiosenną promocję i niech sprawdzą Ci auto to będziesz wiedział co masz na początku wymienić aby potem cieszyć się solidną i szczęśliwą jazdą. tylko nie wydaje mi się że w scenicu masz tego diesla co ja czyli bez turbiny a takie podałeś oznaczenie. Na moje oko raczej masz Dt, Dti lub już Dci czyli powinieneś mieć turbinkę a na temat jej exploatacji też można wiele przeczytać. zwłaszcza nie gasić od razu auta po skończonej jeździe tylko pierwsze poczekać na schłodzenie turbiny.

To może w końcu damy radę utworzyć Grupę z Piotrkowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, w sceniku nie montowali osiołka zwłaszcza w PH2 on ma dTI temat zamykam bo na forum aż się wylewa od info jak się jeździ dieslem... ZAMYKAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!