Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE - dziwne stuki


Adek1

Rekomendowane odpowiedzi

Auto odebrane od mechanika. Klepanie ustało :-)

XXX

Ale po kolei: 

XXX

- skrzynia była na przeglądzie - wymienione łożysko wałka sprzęgłowego  - 450 PLN

XXX

Wstępny plan zakładał wymianę skrzyni na inną, używkę - ale to co można znaleźć na alledrogo woła o pomstę do nieba. W skrócie - syf.

XXX

- wymieniony wysprzęglik - ciekł  - oryginał Renault - 207 PLN

- Wymienione koło dwumasowe + sprzęgło + docisk - 730 PLN

XXX

Znaleźć dobre koło dwumasowe to wyczyn. Większość sprzedawców sprzedaje coś o czym nie ma bladego pojęcia (na 90% aukcji wystawiane są uszkodzone koła dwumasowe - odbijają tylko w jedną stronę). Wreszcie znalazłem sztukę "ideał" w Euro France + sprzęgło i docisk. Wysłali (szczegół, że wysłali na zły adres choć im dyktowałem przez telefon), miała być laleczka po ok. 55k km. Sprzęgło i docisk były ok, ale dwumasa była gorsza niż moja którą chciałem wymienić. Pierwszy telefon do Euro France - "Panie, to ma tak być, bo to nie diesel, że musi odbijać w dwie strony, w benzynach odbija tylko z jednej strony" - w odpowiedzi, dostał tekst, żeby sprawdził adres gdzie wysłał komplet (warsztat), to się zapowietrzył i obiecał, że sprawdzi na magazynie (mój mechanik śmieje się z tej "dwumasy do benzyny" do dnia dzisiejszego). Okazało się, że magazynier wysłał nie to koło (pewnie dostali ze zwrotu od innego klienta i może "frajer" weźmie, być może zwykły błąd choć w to nie wierzę, bo dwumasa, docisk i tarcza sprzęgła były sprzedawane oddzielnie i przed wysyłką zostały skręcone ze sobą). Wysłali drugie koło - to już było laleczką. 

XXX

Poszukiwania dwumasy trwały prawie tydzień.

XXX

- olej w skrzyni ;

- olej w silniku - Millers Trident 5W40 Professional : http://www.millersoils.co.uk/source/datasheets/Trident-5w40.pdf

- filtry ;

- płyn hamulcowy ;

- płyn chłodniczy ;

- czyszczenie podszybia ;

- przy okazji łożysko podpory półosi (30 PLN);

XXX

Koszt całkowity z robocizną - 2627 PLN brutto. Przy nowej dwumasie i zestawie sprzęgła wyszło by ok. 4000 PLN.

XXX

Czy jest lepiej ? Tak, ale skrzynia nadal wyje (choć mniej) na mechanizmie różnicowym (jak ją rozebrali, to łożyska i same zębatki były ok, ale żeby sprawdzić je w 100% trzeba by było zdemontować wszystkie łożyska które według fachowców w tej skrzyni (TL4-A-032) rozsypują się przy demontażu a koszt wymiany wszystkich na nowe to ok. 1500 PLN. Automatycznie przestało mi przeszkadzać "wycie" skrzyni :-)

XXX

Klepania dwumasy nie ma, silnik gładko odpala, drgania są mniejsze (jednak czeka mnie wymiana poduszki silnika / łapy), sprzęgło łapie już od dołu.

XXX

Ogólnie jestem zadowolny z naprawy, choć przy montażu / demontażu zderzaka delikatnie zadrapali mi krawędź błotnika :( 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam a więc tak zacznę od tego, że jestem po wymianie sprzęgła komplet ( sachs ) + wysprzęglik ( luk) + dwumas ( luk )  nowe :96_ok_hand:. Pierwsze odpalenie auta i banan mi z japy nie znikał ale no właśnie jest ale w miarę jeżdżenia mam wrażenie że auto cały czas wibruje nie tak samo jest poprawa i to znaczna ale jednak odczuwam od czasu do czasu i teraz nie wiem co dalej robić bo mam ochotę wymienić poduszki silnika patrzyłem na ceny i koszty nie są jakieś ogromne :| dołączam dwa filmy ( tak wiem w pionie się nie nagrywa telefonem ale ja nagrałem :-) ) jeden jak autko teraz pali nie czuć szarpnięcia jednak jedno co zwróciło moją uwagę to poduszka silnika czy za bardzo nią nie rzuca przy odpalaniu i drugi filmik z pracy silnika i to co mnie zaniepokoiło to przy schodzeniu z obrotów słychać stukanie dokładnie chodzi mi o 16 - 17 sekundę sam już nie wiem co o tym myśleć autko mi się ciągle podoba i całkiem przyjemnie się nim jeździ ale zaczyna mnie powoli wnerwiać  jak ktoś może niech obejrzy filmiki i się wypowie nie wiem może się czepiam bez powodu :| dodam jeszcze że auto odpalane na rozgrzanym silniku  

lapka2.gif

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas 
Trochę szacunku dla czytających.

REGULAMIN

5.6 Na forum istnieje obowiązek stosowania (...) zasad interpunkcji:!: - mireczek01

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Nowy41 - ja tu nic dziwnego nie widzę, według mnie jest ok. Co do poduchy / łapy silnika - u mnie jest do wymiany jednak (500 zł). Poza tym na używanej dwumasie i sprzęgle cieszyłem się z jazdy aż dwa tygodnie. Teraz znowu słychać ten stukot (jeszcze cichy) a sprzęgło łapie na samej górze, także znowu szykuje się wymiana - tym razem na nowe graty, eh. Jeszcze niech pęknie uszczelka pod głowicą i słowo honoru zepchnę go z urwiska... 

Edytowane przez trybik
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!