Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE - dziwne stuki


Adek1

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu po rozgrzaniu silnik w mojej Megance wydaje dziwny stukot. Byłem u kilku "mechaników", jeden mówił, że to łańcuch! (przecież tam jest pasek) napędu akcesoriów, drugi, że któryś popychacz zaworów, trzeci, że "ten typ chyba tak ma". Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma się czym przejmować. Może ktoś z forumowiczów ma podobne objawy? Co to może być?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło Ci się trafić auto z wadliwym napinaczem łańcucha rozrządu, więc może być łańcuch.

Ja bym jednak w pierwszej kolejności ściągnął pasek akcesoriów, odpalił auto i sprawdzić, czy dalej stuka.

Jeżeli ucichnie, to napinacz paska do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak że zależy to bardziej od ilości obrotów a nie typowo od temperatury, obroty spadły do adekwatnych dla biegu jałowego i zaczęło coś się odzywać, można byłoby spróbować oszukać czujnik temperatury/sterownik silnika na całkiem zimnym silniku że jest rozgrzany i wtedy nasłuchujemy. A czy po lekkim podnoszeniu obrotów (dodawanie gazu) dźwięk jest słyszalny czy ustępuje?

Po zdjęciu paska akcesoriów do sprawdzenia od razu wszystkie rolki, przy okazji możesz wymienić pasek akcesoriów, koszt nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jeśli chodzi o stuki, ja zauważyłem u siebie, dziwne stuki, głównie na zimnym silniku przez parę minut póki silnik się nie rozrusza. Stuki są nieregularne i nie zawsze występują. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Stuki słychać 16 sekunda filmu, potem 22 sekunda.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki fourier za poświęcenie <ok>

Byłem w ASO podpięli pod kompa i wyszło, że wypada zapłon na pierwszym cylindrze może to cewka, może świeca a może to i wina paliwa.

Skasowali błąd jak na razie silnik równiej pracuje zobaczymy po jakimś czasie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 mam wymienione świece, 2013 jeszcze na oryginalnych. Paliwo - orlen 95. Olej Liqui Moly w takiej fioletowej bańce.

Mi kiedyś kierownik z ASO zasugerował że to tykanie to pompa paliwa ale... twierdził że przez wtrysk bezpośredni (którego nie ma w tym silniku) to pompa wysokiego ciśnienia i że to normalne. Znajomy mechanik mówi że możliwe że wtryskiwacze tak "chodzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszędzie były irydowe z tą różnica że zmienił się interwał wymian. Pierwsze wersje silników miały przewidywane wymiany (o ile się nie mylę) co 120 tys. km, później zeszli z tym do 60 tys. km albo 4 lata (też nie jestem tego pewny, musiałbyś poszukać). Ja u siebie wymieniałem na wiosnę - samochód miał 4 lata i przebieg chyba 50 tys. km. (wiem - dużo niedopowiedzeń ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!