Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drązek biegów sam rusza się przód/tył


Parkiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W czasie dodawania gazu drążek od zmiany biegów porusza się do tyłu, a jak puszczę pedał gazu to drążek idzie do przodu. Dzieje się to na każdym biegu oprócz 5.

Po przeczytaniu postów na forum sądzę, że jest to wina dolnej poduszki pod silnikiem. Większość opisywała ją jako "przekręcona kość" a ja takiej u siebie nie widzę (choć w katalogach części występuje taka w moim modelu). Czy możecie pomóc mi zidentyfikować tę poduszkę odpowiedzialną za latanie drążka? Czy to ta ze zdjęcia? W moim przypadku przypominająca lizak.

Dodam, że nie zauważyłem innych objawów (np. wibracje kierownicy, pedałów, drążka czy całej budy). A może przyczyny szukać gdzieś indziej?

 

thumb_hosting_zdjec_1467292581__poducha.jpg thumb_hosting_zdjec_1467292611__poducha2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta poduszka jeśli nie wymieniałeś nigdy poduszek polecam komplet 3szt. Ta 8ka jest najłatwiejsza z tamtymi jest troszkę więcej roboty ale dasz radę. Ja kupiłem poduszki Sasic z tańszych bardzo dobre. Chyba że masz więcej pieniędzy polecam hutchinson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że łączeni są trzy: jedna od spodu (co na zdjęciu w pierwszym poście) i dwie do których dostęp jest od góry - pod akumulatorem i obok rozrządu. Możesz marian1981 naprowadzić mnie, w którym dokładnie miejscu jest ta o której piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz drążek zmiany biegów na linki, ja jak miałem tą poduszkę pod skrzynią biegów rozwaloną to było tylko czuć puknięcia, drążek się nie ruszał. Sprawdź mocowanie linek przy skrzyni biegów. Napisz też jak biegi Ci chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ruchy drążka znacząco ustały, ale dalej są widoczne(minimalne). Dlaczego się uspokoiły – nie wiem, podnosiłem auto na lewarku w celu wymiany lewej żarówki i następnego dnia drążka się uspokoił. Czy takie minimalne ruchy drążka przy dodawaniu/odejmowaniu gazu to normalne w Megankach?

Byłem u mechanika, który sprawdzał mi linki (dokonał regulacji) i stwierdził, że są OK. Został też wymieniony olej w skrzyni.

Dodam, ze przed tym wszystkim miałem wymienione kompletne sprzęgło oraz łożysko w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!