Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIRBAG + SERVICE oraz niedziałający tempomat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu świecą mi się kontrolki Service oraz AIRBAG jednocześnie. Myślałem, że to kostki, niełączące styki itd. Po sprawdzeniu wydaje się być ok, nie było luzów, wszystko na swoim miejscu. Przewertowałem troszkę tych tematów z forum na temat tych "dolegliwości" i zwróciłem uwagę na kilka kwestii szczegółowych. Mianowicie-> nie działają przyciski od ogranicznika i regulatora prędkości na kierownicy (TEMPOMAT). Sam tempomat się załącza, przyciskiem po lewej stronie obok regulatora świateł, kontrolki na desce się zapalają, ale nie można nic ustawić, ponieważ nie działają przyciski na kierownicy. Do tego wsłuchałem się w prace kierownicy i wydaje mi się, że słychać jakby "szuranie" lekkie z wnętrza. Co to może być? Czy w razie nieszczęśliwego "zdarzenia" drogowego istnieje taka możliwość, że cały układ nie zadziała? Co to może być? Zerwana taśma AIRBAG w kierownicy? Może coś więcej, bardziej poważnego? Czy to może być ze sobą powiązane - niedziałający tempomat (tylko przyciski na kierownicy) i poduszki w kierownicy?

 

Megane II Grandtour (2005)

 

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Marynowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazuja na taśme od airbagu itd. Ta tasiemka lubi sie nadrywać i dla tego nie działa nic w kierownicy świeci service oraz airbag.

Do wymiana sama taśma lub cała manetka. Ja dostałem po regeneracji i działała 2 lata.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie, gdzie komputer jasno wskazał, gdzie szukać usterki. Taśma.

Można wymienić samą taśmę? i czy w ogóle można taką zdobyć w pojedynkę? Czy trzeba szukać całego panelu z manetkami, zwijaczem itd.? Lub jak wygląda ta regeneracja, jaki mogę liczyć przybliżony koszt usunięcia tej usterki?

Edytowane przez Marynowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ktoś na forum lutował sam sobie ową taśme. I jest to wykonalne tylko że trza to zrobić idealnie i jeszcze dobrze ją zwinąć. Ja manetke wymienilem za 100zł o ile dobrze pamiętam i była nalepka firmy która to regenerowała. Ogólnie wszystko znajdziesz na allegro.

Tylko kup odpowiednią aby pasowała do twojego modelu. Tzn. Aby tempomat itd. Ci później działał.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!