Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Najwygodniejsza ( na wyjazdy wakacyjne) i najpewniejsza jest platforma na hak (odchylana aby bez problemu dostać się do bagażnika).

W użytkowaniu codziennym lepszy jest jednak bagażnik na dach.

Ja używam bagażnika Mont Blanc Supra 47 (nie jest idealny - beli kwadrat co wymaga przejściówki do montażu lepszych uchwytów - o tym później, ale tani i solidny), uchwyt polecam Thule ProRide591. Solidny, bardzo wygodny - niestety drogi, ale warto. W przypadku mojego bagażnika bazowego wymaga przejściówki - standardowo jest na wsuwany bolec, u mnie na obejmę, koszt ok 30 zł na jeden uchwyt. (Nowsze uchwyty np Thule Proride598 można mocować tylko na nowsze belki - te na wsuwkę a nie na obejmę przy wykorzystaniu przejściówki)

Używam m.in. roweru Trekingowego Kross TransAlp z kołem 28 cali. Montaż w porównaniu do innych uchwytów łatwy i pewny.

Powyższe rozwiązanie sprawdza się doskonale choć ma pewne wady: Mam 173 cm wzrostu i montaż na dach wymaga już wprawy i siły - trzeba uważać szczególnie gdy wkładamy na dach mokry rower - ja nabawiłem się kontuzji nadgarstka, stopień lub stołek nie jest głupim pomysłem .... Wiadomo, im ktoś jest wyższy tym łatwiej.

Prędkość na trasie - testowałem do 130 przy wyprzedzaniu, sugeruję nie przekraczać 110 km/h, spalanie jest wyższe ale do zaakceptowania (jechałem wolniej niż zwykle), nie unikniemy wyższego poziomu hałasu i podwyższenia środka ciężkości - na zakrętach powinniśmy jeździć ostrożniej.

Warto pomyśleć również na sztycy na hak choć osobiście nie testowałem.

 

Jeszcze jedna uwaga: we wszystkich punktach sprzedaży odradzano mi bagażnika na klapę ....

Edytowane przez emgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy otwierasz tą klapę przy tej podróży? W scenicu to co potrzebne w drodze wkładasz za tylne siedzenie i bez akrobacji to wyciągniesz. Wyjmowanie koła zapasowego przy uchylnej platformie też nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lufa jak jeżdżę z dzieciakami to często otwieram bagażnik w trasie, szczególnie gdy mam zapakowany tak:

thumb_hosting_zdjec_1475826876__pakowanie_na_powrot_male.jpg

a do tego za II rzędem foteli kratka żeby mi ładunek towarzystwa nie pokiereszował.

 

Oczywiście, bagażnik na hak jest najdroższy, dodatkowo jeżeli ma być dopracowany, z szybkim montażem, techniką zapinania rowerów i z łatwym odchyłem. Od 2 lat mam Atera Strada Sport. Był stosunkowo drogi, ma też pewne wady, ale relatywnie cena do jakości była najlepsza. Oczywiście mogłem kupować Thule czy coś innego, ale wtedy kosztowałoby jeszcze więcej. Przy okazji: gdy będzie trzeba zmieniać koło w trasie to i tak mam wówczas w perspektywie i demontaż platformy i wywalenie wszystkiego z bagażnika więc staje się to operacją na nie mniej niż godzinę ;) Ale do codziennej eksploatacji żeby był dostęp do bagażnika zdecydowanie warto, ale każdy musi rozważyć czy dla niego ma to sens.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka to nie problem, chyba że są składania foteli zaspawane. :mrgreen: Czego ciągle szukać w tym bagażniku ?

S 2 miałem platformę. Teraz gdybym miał hak też pewnie bym jej używał. Jest bagażnik na klapę i wbrew powszechnych opinii nie widzę problemów z jego użytkowaniem. Przypomnę, że pomagamy koledze który nie ma haka i rozsądnie nie chce w niego inwestować. z 2 wariantów polecam najpraktyczniejszy. Wady i zalety bagażnika dachowego znam, bo używam go do transportowania kanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka jaką mam to jednak problem bo jest mocowana pod pręty zagłówków. I jak masz zapchany bagażnik jak ja to dojście od strony kabiny nawet przy innej kratce jest skrajnie kłopotliwy bo ładuję do dachu dopychając wszystko do kratki. Siatka jaką miałem w GSII też nie ułatwiała dostępu od strony kabiny.

 

Robiłem próby z bagażnikiem na klapę i patent mocowania mi nie odpowiadał, za dużo bujania przy instalacji. Dodatkowo wożę 4 rowery. A grzebanie w bagażniku.... uwierz, gdy dzieciaki dostaną ekstremalnego kaszlu z zawartością i zafajdają już siebie i ciuchy które były w zapasie pod ręką (szuflady itp) musisz już sięgnąć do bagażnika... ;) 2 lata temu z dokładnie tego samego powodu musiałem nurkować po zapas torebek chorobowych bo zapas jaki zwykle starczał na cały rok będący pod podłogą z przodu poszedł na pierwszych 100 km, reszta zapasu była z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!