Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się nad nasze kochane morze i zachciało mi się zabrać ze sobą rowery - całe 3 sztuki.

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie i może podzielić się wiedzą?

Czy kupować jakiś wynalazek montowany na tylną klapę (nie mam haka), czy też zainwestować w belki dachowe (nie relingi) i do nich dokupić uchwyty na rowery? Zaleta belek - można do nich potem doczepić cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz haka i nie planujesz go zakładać to zainwestuj w dachowy. Bagażnik na klapę najprawdopodobniej uniemożliwi Ci dostęp do bagażnika właściwego. Dodatkowo irytacja związana z montażem takiego urządzenia (próbowałem i diabli mnie wzięli). Decydując się na dachowy pamiętaj że belki oryginalne są dosyć szerokie i nie każdy uchwyt rowerowy bez poprawek dasz radę zainstalować. Poszukaj lepiej aluminiowych belek o przekroju owalnym (będzie trochę ciszej niż z tymi o przekroju prostokątnym), oraz nie kupuj najtańszych uchwytów w markecie, poszukaj w sklepach które się specjalizują w bagażnikach, podjedź, obejrzyj, przymierz i poszukaj w internecie. Różnica w cenach potrafi być spora.

 

Niedogodność z bagażnikiem dachowym w SII: mając 195 cm. wzrostu nie było mi zbyt wygodnie ich tam wstawiać (przydałby sie schodek, mimo że stając na progu dosięgałem gdzie trzeba ale nie lubię takich manewrów), dodatkowo pamiętaj że mając na dachu rowery znacząco wzrasta wysokość (uważaj na drzewa, bramy itp> wiadukty raczej Ci nie grożą ;) ). Będziesz je trochę czuł, spalanie trochę wzrośnie, hałasu trochę więcej. Trochę będzie nosiło na boki, ale jak masz bagażnik z tyłu też nosi (mniej lub więcej).

 

Osobiście zdecydowałem się na bagażnik na hak (w nowym samochodzie już zamontowany i czeka na założenie bagażnika i jazda ;) ), ale to już inny kaliber wydatków i jeżeli nie masz haka do jednorazowego wyjazdu raczej nieopłacalne, poza tym dodatki papierowe (przegląd w SKP, wizyta w urzędzie by wpisać do DR i KP).

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za garść informacji...

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Co do belek to "chodzą" mi po głowie takie - http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-na-dach-renault-scenic-ii-03-08-i5702826936.html

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

A jeśli chodzi o uchwyty na rowery - http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-bagaznik-rowerowy-rower-start-i5266600310.html#thumb/1

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień linki miejscami.

Nie jestem pewien czy te belki będą dobre, zaślepki w listwach będziesz musiał przy nich zdemontować a problemem może być ich wyjęcie - najprawdopodobniej wtedy całe listwy trzeba zdjąć co wiąże się z tym że mogą się połamać zatrzaski.

Ja bym szukał coś o bardzo zbliżonym sposobie montażu co oryginał lub szukał oryginałów, można je trafić w cenie czasem już od 100zł do 300zł (trafiają się tak tanio ale bardzo rzadko i bardzo szybko takowe oferty znikają, najczęściej chodzą w granicach 180/250zł). Jak bym miał wydać około 200zł na jakieś zamienniki belek to bym szukał oryginałów, łatwy montaż i demontaż a przede wszystkim wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się nad nasze kochane morze i zachciało mi się zabrać ze sobą rowery - całe 3 sztuki.

 

Ja poszedłem w tym kierunku:

http://megane.com.pl/blog/24/entry-113-bagaznik-do-wnetrza-sceniola-ii-na-3-rowery-z-kolami-26/

Szczególnie w sceniolu II sprawdza się rewelacyjnie.

patent użytkowany już 2 sezon.

Ewentualne braki miejsca w bagażniku można zastąpić boxem na dach który zdecydowanie łatwiej zamontować, a nawet na krótki czas pożyczyć od kogoś można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okifax pokazałeś właśnie belki o przekroju prostokątnym które mogą nieźle hałasować, ale jeżeli zależy Ci na niskiej cenie to radzę przyjrzeć się temu: http://www.interpack.eu/product-pol-2864-Bagaznik-dachowy-Mont-Blanc-Supra-47-na-samochod.html cena taka sama a mocujesz w dedykowanych punktach montażu bagażnika i nie marwisz sie co z zaślepkami (to co pisał mój poprzednik). Proponowałbym przejechać sie do najbliższego Feu Vert lub Norauto i obejrzeć na żywo aluminiowe belki, z doświadczenia wiem że będą cichsze.

 

Uchwyty do roweru, widzę podstawowe, uczulam że nie mają zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za garść informacji. Nomen, omen, przed przeczytaniem postu o zaślepkach oglądałem sobie je dokładnie i taka sama myśl mnie naszła... co z nimi? No i po przemyśleniu, obejrzeniu zdecydowałem się na cosik takiego - http://allegro.pl/show_item.php?item=6192911965 - Przekrój kwadratowy, wiem... ale... (sposób montażu tłumaczy wszystko - https://www.google.pl/search?q=Baga%C5%BCnik+Cruz+OS+935-063&biw=1760&bih=870&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj42_aH-ePNAhWGAMAKHYRuDbAQ_AUIBigB#imgrc=L1s0V2wpKV9feM%3A) Ale zakup innego to już wydatek wyższego rzędu. Nie mam zamiary jeździć z założonymi belkami cały czas - to jeśli chodzi o hałas. Tak samo uchwyty na rowery. Mam nadzieję, że "jakoś przeżyję" przejazd 1400km (łącznie, tam i z powrotem) z założonymi rowerami nad nasze kochane morze.

Edytowane przez okifax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj najtańszych bagażników na dach na rowery, bo mogą się okazać, że nie dowiozą rowerów na miejsce. Kolega tak miał, założył najtańsze bagażniki na dach i spadły mu rowery, przy okazji niszcząc dach i drzwi. Ja mam takie bagażniki (3 sztuki)

 

thumb_hosting_zdjec_1364149763__zdjecie0082.jpg

 

i jestem z nich bardzo zadowolony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja w krótkim sc wiozlem rowery dla 3 osób. Dwa duże miejskie 28 z błotnikami, bagażnikami. I rowerek 20" dla dziecka. 2 fotele wymontowałem. Spokojnie dało się spakować na 2 tygodniowe wakacje.

Aby rowery szybko bez rozkręcania wozić używam Thule ClipOn 9103.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wstawisz może jak masz jakąś fotkę zamontowanego bagażnika? Ja mam dwa duże rowery 28" i jeden 26". Trochę się obawiam o ciężar, czy nie będzie za duży na takie rozwiązanie, będzie z 50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Gojgien

Nie.

Po pierwsze nie mam takich rowerów, po drugie stelaż jest wyliczony i wykonany właśnie na takie z kołami 26" (długość całkowita)

Zapewne gdybym miał rowery na kołach 28" to też by się dało je zapakować ale musiały by być inaczej ustawione i zamocowane, bardziej na skos.

Ostatni jaki używałem na takich kołach, to w latach 80 ubiegłego wieku rower zagraniczny URAL czy taż UKRAINA, którego właścicielem był teść. :mrgreen:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z holenderskimi.

Bagażniki mam Thule, wcześniej miałem polskie, byłem z nimi nad morzem i nie spadły.

W koło komina rowery można na dachu wozić.

Dalekie trasy masakra.

Komfortu zero, spalanie dużo wyższe.

Teraz platforma na hak albo wypożyczenia rowerów na miejscu.

Trzeba zdać sobie sprawę że z rowerami nie pogonisz autostradą 140/160.

Jak rzadko wozisz to kupuj zwykłe polskie bagażniki. Ja bym jeździł do tej pory te thulowskie zdobyłem razem z autem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mam. Używam go w S3 i pióro wycieraczki demontuję, by przypadkiem włączona nie zawadzała. W S2 używałem solidnej holenderskiej platformy na hak (na 2 rowery). Jeżeli się uprzesz to zapakujesz te 3 rowery do auta przy 3 fotelach. Ale nici z bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!