Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16V przerywa przy małej ilości paliwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją meganką mianowicie kiedy poziom paliwa spada do 1/4 to przy skręcaniu w prawo silnik zaczyna przerywać. Jak poziom spadnie jeszcze bardziej to zaczyna przyduszać przy ruszaniu. Bardziej jest to zauważalne na ciepłym silniku. Nie wiem czy mam się dobierać do pompy czy może przyczyna leży gdzie indziej? Jeśli to wina pompy która zaciągnela syf z dna zbiornika to czy silnik nie powinien przerywać cały czas a nie tylko przy niskim poziomie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie, ale przy 1/3 baku. Zbiornik od pompy paliwa był ponawiercany (do dzisiaj nie wiem, w jakim celu) i jak poziom paliwa spadał poniżej 1/3 objętości baku, to silnik przerywał (głównie przy przyśpieszaniu, rzadziej przy jeździe normalnej, tak jakbym wrzucił luz i nie gazował). Jeśli wiesz jak, to możesz sam sprawdzić, czy winna jest pompa paliwa, ale musisz wypompować paliwo z baku przed jej wyjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie mogło się stać od tak. Nikt nie dotykał pompy. Po prostu pewnego dnia zaczą przerywać, raz wyjedziemy zbiornik prawie do zera może zaciągnął syf z dna ale dowiem się dopiero we wtorek jak wyjme pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kwestia ciśnienia, nie wiem na ile to prawda. Płaciłem śmieszne pieniądze za usługę wymiany pompy mechanikowi, ale robił wszystko przy mnie i trochę to trwało zanim wypompował 50 litrów paliwa (zatankowałem, bo miałem wyjechać gdzieś przed wizytą i nie wyjechałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jak tylko przyjdzie mi tool to dokręcania pompy to sprawdzę co i jak i dam znać. Wie ktoś może jak zbudowany jest zbiornik? Pompa zanurzona jest w osobnej komorze "przelewowej"? Może coś jest nie tak z tą komora i na zakrętach paliwo zamiast tam zostać przelewa się po zbiorniku i pompa nie ma co sasysac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatankowałeś jakiś syf i przy małej ilości paliwa zasysa go w dużych ilościach. Może woda jest w zbiorniku? Na twoim miejscu sprawdził bym zbiornik i przeczyścił go. Ewentualnie skontroluj filtr paliwa bo może też już jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa jest razem z pompą jeśli się nie mylę tak? Jak już pisałem we wtorek albo środę wymontuje pompę i zobaczę w jakim stanie jest sito.

 

Jeśli czyścić zbiornik to jak się za to zabrać? Muszę go zdemontować, Czy zostawić to mechanikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane ii filtr paliwa masz za nadkolem przy zbiorniczku z płynem od spryskiwaczy. Co do zbiornika pod tylnymi kanapami masz dostęp do zbiornika i pompy. Przy odrobinie cierpliwości można to wyczyścić od tej strony :) na pewno jak wyciągniesz pompę to będziesz miał możliwość sprawdzenia czy zbiornik jest zasyfiony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane ii filtr paliwa masz za nadkolem przy zbiorniczku z płynem od spryskiwaczy.

Prawda ale w dieslu. W benzynie, o ile jest filtr paliwa, to znajduje się po lewej stronie auta, przy tylnym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!