Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rezonans przy silniku


Matemaru

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mój silnik trapi dziwna usterka. Raz na jakiś czas(bardzo rzadko, ale jednak występuje), głównie gdy obroty będą powyżej 2tysięcy, zaczyna być słychać dźwięk w stylu rezonowania metalu(przynajmniej ja to tak interpretuje) gdy zwolnię do 20-50km znika, w jednym przypadku musiałem się zatrzymać. Zaś na autostradzie "usterka" w ogóle nie występuje, myślałem na początku, ze do poduszka silnika(strasznie sfatygowana była), jednak ją wymieniłem i dalej się to zdarza.

Dźwięk wydobywa się według mnie prawej strony samochodu, ale nie jestem pewien, ponieważ praktycznie zawsze gdy następuje ta sytuacja jadę sam.

Ktoś ma jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wszystko wg. Tego co opisujesz :) coś niedokręcone lub naderwane. Mnie kiedyś trapiło coś podobnego tylko na wolnych obrotach. I znalazłem przewód z jakimś chyba czujnikiem (już nie pamiętam) który wyskoczył z uchwytu, on się tak obijał o metalowe podwozie. Musisz wszystko dokładnie posprawdzać.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko lepiej opisać, bo więcej informacji nie udało mi się zebrać. Kamerka nie wyłapuje tego dźwięku, a jeździć setki km z włączonym dyktafonem też bez sensu;) no cóż trzeba będzie poszukać czegokolwiek naruszonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy owym dzwięku wciśnij sprzęgło. Jeżeli problem nie zniknie to silnik itd. odpada. Po drugie wydaje mi się że jest to spowodowane pędem powietrza.

Sprawdz dolne osłony nadkola itp. Wszystko co jest narażone na pęd powietrza.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie znika po naciśnięciu sprzęgła. Wydaje mi się jedynie, że staje się on mniej słyszalny, ale chyba tylko mi się wydaje.

Z tym pędem to przy prędkościach autostradowych problem nie powinien zaistnieć? a on wtedy wogole nie wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie jedynie może dostać taki nacisk powietrza że problem znika pod naciskiem. Co do sprzęgła to może auto wchodzić w inną pozycje po odpuszczeniu gazu i powietrze opływa inaczej.

Ja bym szukał luźnych elementów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!